Jubileuszowo w PROCAM-ie

Czołowi polscy piłkarze ręczni, samochód elektryczny Tesla 3 oraz tłumy gości uświetnili obchody 15-lecia firmy PROCAM, które odbyły w się w Centrum Stocznia Gdańska. Uroczystości przewodniczyli prezes Procam Polska Michał Ciszak, Zbigniew Tomasik, współwłaściciel Procam Polska i Ian Beswick, współwłaściciel ProCam UK Limited, którzy na koniec podzielili urodzinowy tort.

PROCAM to firma sprzedająca nawozy, środki ochrony roślin i materiał siewny, ale jej główną siłą jest nie handel, a doradztwo. Zatrudnia ona ponad 140 doradców agrotechnicznych, którzy prócz okazania się kierunkowym wykształceniem zdać musieli również firmowy egzamin teoretyczny i praktyczny. To bardzo solidna rekomendacja ich wiedzy i umiejętności, zgodnie z dewizą firmy „wiedza, nie informacje”. Prócz tego PROCAM jest podmiotem skupującym płody rolne.

Zobacz naszą fotogalerię

– Każdego roku organizujemy konferencje, warsztaty polowe oraz konkursy wiedzy agronomicznej. Odwiedza je średnio 1200 gospodarzy, a warsztaty polowe niemal 3000 – powiedział dr Dariusz Wyczling. – Dbamy o wiedzę nie tylko naszych pracowników, ale także rolników. Dlatego jako pierwsi w Polsce zorganizowaliśmy konkurs wiedzy agronomicznej Procam dla rolników. Wspieramy i współpracujemy ze szkołami rolniczymi oraz uniwersytetami. Organizujemy dla studentów i uczniów staże i praktyki pod hasłem „Planuj z nami swoją przyszłość” – dodał dr Wyczling.

Firma posiada markę własną nawozów doglebowych Profoska, dolistnych Proleaf oraz sadowniczych Avalon. PROCAM jest współzałożycielem Polskiego Stowarzyszenia Rolnictwa Zrównoważonego ASAP, które dba o stabilny i odpowiedzialny wzrost rolnictwa oraz równowagę w środowisku rolniczym.

Przedsiębiorstwo powstało w 2004 roku, w oparciu o model angielskiej firmy ProCam UK Limited, która w lipcu obchodziła swoje 40-lecie. Aktualnie obsługuje ono 19 tys. polskich rolników, co daje ok. 24% powierzchni upraw w kraju. W ubiegłym roku jego udział w sprzedaży środków ochrony roślin wyniósł 13,3%. W ciągu minionej dekady liczba klientów PROCAMu wzrosła trzykrotnie.

– Obroty naszej firmy cały czas rosną. W 2018 r. Wyniosły prawie 900 mln zł, ale już dzisiaj wiem, że w 2019 r. przekroczymy ten poziom – podkreślał Michał Ciszak, Prezes Zarządu Procam Polska. Wśród głównych dostawców PROCAMu są takie firmy jak BASF, SDP, Borealis, Adobe, Bio Gen, Limagrain, APC oraz Adama, FMC, Barclay i Syngenta.

– Pragniemy spełniać marzenia dzieci z terenów wiejskich organizując takie inicjatywy jak PROCAM CUP czy też „Graj o zdrowie” gdzie z Gibą – światowej klasy siatkarzem, mistrzem olimpijskim – jeździliśmy przez małe miejscowości i wsie i promowaliśmy zdrowy tryb życia związany z siatkówką – dodał Michał Ciszak.

I to właśnie wybitni sportowcy są ambasadorami marki PROCAM i akcji „Graj o zdrowie”. Na uroczystych obchodach obecni byli Sławomir Szmal, bramkarz, wieloletni gracz reprezentacji narodowej w piłce ręcznej oraz Karol Bielecki, strzelec wyborowy reprezentacji. Bielecki podczas meczu stracił oko, a taka kontuzja oznacza utratę możliwości oceny odległości. Mimo to, powtórnie nauczył się łapać piłkę i strzelać. Jego największym sukcesem jako jednookiego snajpera był tytuł króla strzelców turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro (gdzie zajęliśmy IV miejsce). Podczas uroczystości zaprezentowano jego książkę „Niepokonany” opowiadającą o dochodzeniu na szczyty oraz walce z ograniczeniami spowodowanymi kontuzją.

Zaprezentowano również główną nagrodę nadchodzącej loterii dla klientów, samochód elektryczny – Tesla 3, o wartości 280 tys. zł. Pojazd został ufundowany przez Bio-Gen i Procam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *