Jubileusz marki Kuhn

Obchody 190 lat marki Kuhn i 20 lat firmy Kuhn w Polsce odbyły się w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. To jedna z najstarszych marek maszyn rolniczych na świecie!

Firma powstała w 1828 roku, gdy 27-letni kowal Joseph Kuhn postanowił rozpocząć produkcję wag. Niedługo później przeprowadził się do Saverne, gdzie produkować zaczął maszyny rolnicze. Historia firmy nie należy do łatwych, bo zarówno dwie wojny światowe jak i pożar całego zakładu w 1965 roku, stanowiły poważne wyzwania. Mimo przeciwności Kuhnowie prowadzili dalej swą działalność i doskonalili maszyny. Krokami milowymi były m.in. zakup fabryki Blanchard we Francji produkującej opryskiwacze, Geldrop w Holandii producenta pras i owijarek, a następnie powstanie amerykańskiej gałęzi firmy, czyli Kuhn North America. Nie mniej ważnym momentem było wprowadzenie do produkcji siewników Integra i wozów paszowych z funkcją ścielenia słomy Euromix Plus. Obecnie firma produkuje maszyny do uprawy i siewu, rozsiewacze, rozrzutniki, opryskiwacze, a także maszyny zielonkowe, do przygotowywania i zadawania pasz. Gala jubileuszowa w Poznaniu stała się miejscem prezentacji najnowszych modeli maszyn.

ZOBACZ FOTOGALERIĘ

– Rozwój marki opiera się na patrzeniu w przyszłość, a nie w teraźniejszość. Tak było na przykład zaraz po II Wojnie Światowej, gdy we Francji na ok. 100 tys. traktorów przypadało ponad 2 mln koni wykorzystywanych do prac polowych. Wówczas mało kto sądził, że w przyszłości traktor będzie w każdym gospodarstwie. Ale Walter Reber to przewidział i dlatego firma Kuhn zaczęła produkować maszyny, które agregowało się z traktorem, a nie wyłącznie takie, do których zaprzęgało się konia – powiedział Artur Szymczak, dyrektor Kuhn Polska. – Podobnie było z produkcją kosiarki ciągnikowej, maszyny w której powodzenie nikt w tamtym czasie nie wierzył! Już wówczas fabryka Kuhn wyprzedzała swoje czasy nie tylko pod względem asortymentu i koncepcji, ale także organizacji pracy i procesów produkcyjnych – dodał.

 

Po przedstawieniu zaproszonym gościom 190 – letniej historii marki KUHN, wygłoszono kilka okolicznościowych referatów na temat aktualnej pozycji Firmy w Polsce i na Świecie. Błyskotliwie przeprowadzona część historyczna i profesjonalny pokaz maszyn zakończyły się życzeniami dalszych sukcesów w rozwoju i działalności Firmy KUHN.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *