John Deere najbardziej przyjazny w kategorii Technika

Opinie rolników zbierane przez trzy kwartały 2018 roku wskazują jednoznacznie, że John Deere to najczęściej doceniana firma oferująca maszyny rolnicze.

Prowadzenie gospodarstwa rolnego to duże wyzwanie, wymagające od rolników nakładu pracy każdego dnia. Dla każdego rolnika bardzo ważne jest, aby zaufać odpowiednim podmiotom i firmom, dzięki czemu jego codzienna praca przebiega sprawniej i jest źródłem satysfakcji.

Dlatego też zorganizowano I edycję konkursu „Izydory – Firma przyjazna dla rolnika”, którego celem było wskazanie firm szczególnie ważnych i cenionych przez rolników. W pierwszym etapie, na początku roku, rolnicy zgłaszali firmy, które skutecznie ich wspierają w codziennej pracy w gospodarstwie.

Spośród tysięcy zgłoszeń redakcja wyłoniła po pięć najczęściej wskazywanych w pięciu kategoriach: Agrobiznes, przetwórstwo i pozarolnicze, Ekonomia, ubezpieczenia i doradztwo, Technika, Uprawa, Zwierzęta. Ostateczna decyzja o tym, kto otrzymał Izydora 2018 należała do rolników, którzy swoimi głosami wyróżnili firmy z branży agro.

Najlepsi wśród maszyn

W kategorii Technika, jedynej obejmującej firmy oferujące maszyny rolnicze, najwięcej głosów zebrał John Deere (głosowanie trwało do końca września).

– Pragnę podkreślić, że ocena firm opierała się tylko i wyłącznie na głosach oddawanych przez rolników. Świadczy to o bardzo wysokiej ocenie naszej marki przez gospodarstwa rolne, co jest efektem ogromnego zaangażowania Dealerów John Deere. To wyjątowe wyróżnienie dedykujemy właśnie dealerom, którym dziękujemy, że każdego dnia godnie reprezentują markę John Deere bezpośrednio przed każdym klientem. – komentuje Piotr Dziamski z John Deere Polska.

W kategorii Technika rolnicy swoimi zgłoszeniami do nagrody nominowali także firmy: New Holland Polska, Zetor Polska, Ursus, Korbanek.

W pozostałych kategoriach rolnicy docenili następujące firmy:

Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita (Agrobiznes, przetwórstwo i pozarolnicze)

Agro Ubezpieczenia (Ekonomia, ubezpieczenia i doradztwo)

Agrolok Sp. z o.o. (Uprawa)

Sano – Nowoczesne Żywienie Zwierząt Sp. z o.o. (Zwierzęta)

Lider na rynku

Warto podkreślić, że zwycięstwo John Deere w powyższym plebiscycie to potwierdzenie pozycji lidera, jaką amerykański gigant cieszy się w Polsce. Według wyników badań niezależnego źródła PIGMiUR opierających się na danych SAMAR, ciągniki amerykańskiej marki były najczęściej rejestrowane w okresie styczeń-wrzesień br. W tym czasie zarejestrowanych zostało łącznie    2 856 sztuk nowych i używanych ciągników tej marki, co jest najlepszym wynikiem na rynku.

Na pozycję lidera John Deere w ogólnym zestawieniu składa się zarejestrowanych 1080 nowych ciągników oraz 1776 używanych. Kolejne miejsca na podium, zajmują Massey Ferguson z wynikiem 1980 sztuk (154 nowe, 1826 używane) oraz Zetor, którego ciągniki zarejestrowano 1937 egzemplarzy (550 nowych, 1387 używanych).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *