Jest szansa, by w gronie najważniejszych unijnych urzędników dyskutować o przyszłości mleczarstwa

Europejskie i światowe dyskusje o przyszłości rynku mleka i Wspólnej Polityce Rolnej z najważniejszymi unijnymi urzędnikami – komisarzem Philem Hoganem i dyrektorem gene­ralnym (DG AGRI) Jerzym Plewą, ministrem rolnictwa Krzysztofem Jurgielem, ministrami rolnictwa Grupy Wyszehradzkiej, przedstawicielami rządów kilku krajów. XV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej zapowiada się niezwykle interesująco.

– Po raz pierwszy aż tyle osób decydujących o polityce sektora rolnego spotka się w Polsce, by dyskutować o zagrożeniach i szansach europejskiego i światowego rynku mleka, dlatego warto zarezerwować sobie czas i w dniach 18-20 października być z nami w Serocku pod Warszawą – zachęca Agnieszka Maliszewska, orga­ni­zator Forum, które stało się największą cykliczną konferencją branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej.

– Przed nami niezwykle ciekawy okres dla europejskiego przemysłu mleczarskiego, mam tu na myśli Brexit i reakcje rynku mleka na zapowiedziane tak twarde wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej oraz poważne ryzyko zamknięcia rynku dla naszych dostawców – dodaje Agnieszka Maliszewska.

Forum będzie więc doskonałą okazją, by posłuchać prelekcji wygłoszonych przez osoby, które na co dzień decydują o kształcie Wspólnej Polityki Rolnej. Jej założenia przedstawi gość specjalny konferencji – Phil Hogan, komisarz do spraw rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich w Komisji Europejskiej. Zaproszeni goście spróbują też odpowiedzieć m.in. na pytanie czy CETA to szansa czy zagrożenie dla unijnego sektora?

Forum od lat kojarzone jest jako najlepsze miejsce do wymiany informacji, poglądów i doświadczeń oraz podejmowania strategicznych decyzji dla europejskiej branży mleczarskiej. Dla prezesów spółdzielni mleczarskich i firm konferencja w Serocku będzie świetną okazją, by postarać się poszukać rozwiązań problemów, z którymi zmagają się na co dzień. Przygotowany został specjalny panel, podczas którego przedstawiciele sektora mleczarskiego polskich i unijnych mleczarni podzielną się swoimi opiniami na temat zdobywania nowych rynków zbytu.

Jest jeszcze szansa, by w tak zacnym gronie ekspertów uczestniczyć w dyskusjach na temat przyszłości sektora mleczarskiego. Trzeba się tylko pospieszyć. Do XV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej można się zgłaszać do 30 czerwca. Wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie konferencji http://forum-mleczarskie.org/ pod linkiem http://forum-mleczarskie.org/pakiety-uczestnictwa/

Liczba miejsc jest ograniczona, a zainteresowanie, ze względu na znamienitych gości i tematy, które podczas konferencji zostaną poruszone, ogromne. Ze zgłoszeniem nie warto więc czekać do ostatniej chwili.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *