JCB świętuje 40-lecie maszyn Loadall – światowego lidera na rynku ładowarek teleskopowych

JCB Agriculture święci ważny etap długiego okresu projektowania i konstruowania innowacyjnych maszyn – 40-tą rocznicę ładowarek teleskopowych Loadall.

Pierwszą z nich wyprodukowano w 1977 roku w celu usprawnienia prac związanych z podnoszeniem i ładowaniem na placach budów. Wkrótce potem odkryto w ładowarkach Loadall potencjał umożliwiający zrewolucjonizowanie transportu materiałów w gospodarstwach rolnych.

Dzięki zdolności sięgania w przód i w górę w zakresie znacznie większym niż ładowarki montowane na ciągnikach oraz przystosowane do pracy w trudnym terenie podnośniki widłowe, ładowarki JCB Loadall ustanowiły nowe standardy sprawności i wydajności dla gospodarstw rolnych zajmujących się zarówno hodowlą, jak i uprawą ziemi. Pomogło to zapoczątkować rewolucję w dziedzinie transportu materiałów, przy dostarczaniu takich artykułów jak ziarno czy nawóz, jak i odbieraniu surowców w postaci na przykład siana, słomy oraz kiszonki, pakowanych w większe ilości dzięki nowym maszynom charakteryzującym się wyjątkowym udźwigiem oraz możliwościom umieszczania ładunków.

Obecnie, ładowarka teleskopowa Loadall stała się niezastąpionym narzędziem w wielu gospodarstwach, w których niezmiennie przepracowuje większą ilość godzin niż jakikolwiek traktor. W przypadku gospodarstw hodowlanych, zwykłe prace obejmują napełnianie podajników pokarmu dwukrotnie w ciągu dnia, z kiszonką oraz porcjami innych składników, ładowanie bel na przyczepy podczas żniw, umieszczanie warstw słomy w zagrodach dla bydła oraz świń, a także napełnianie roztrząsaczy obornika gdy nadchodzi pora ich użycia.

W przypadku gospodarstw zajmujących się uprawą, dostarczanie nasion i nawozu z miejsc w których są one masowo składowane do siewników, oraz zaopatrywanie sadzarek ziemniaków z zasobników przechylnych są rutynowymi zadaniami dla ładowarek teleskopowych Loadall, do których można zaliczyć także załadunek przyczep belami oraz ciągnięcie ich z powrotem do magazynu, spiętrzanie ziarna w celu maksymalnego wykorzystania pojemności magazynowej, a także przeładunek zbiorów do ciężarówek transportowych podczas sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *