Jakie wyniki rejestracji ciągników?

Sektor rolno-spożywczy w Polsce w 2020 roku pomimo trudnego czasu związanego z pandemią COVID-19 wywoływaną przez wirusa SARS-CoV-2 i powiązanymi z nią obostrzeniami sanitarnymi , a także związanymi z tym problemami wyszedł obronną ręką. Producenci z branż: nawozowych, nasiennych i maszynowych zanotowali wzrosty sprzedaży w stosunku do roku 2019.

Wyniki sprzedaży nowych ciągników rolniczych na polskim rynku w 2020 roku kolejny raz potwierdzają dominację marki New Holland, która od 12 lat utrzymuje pozycję lidera w rejestracji nowych ciągników rolniczych w Polsce. W tym roku liczba rejestracji ciągników marki New Holland wyniosła 1819. Łącznie, w okresie od stycznia do grudnia polscy rolnicy zarejestrowali 9892 nowych ciągników.

Z danych agencji marketingowej Martin & Jacob Sp. z o.o. wynika, że najwyższy wskaźnik rejestracji odnotowano w miesiącu lipcu 2020r. – nowych właścicieli znalazło wtedy 1095 maszyn.

Zauważamy tu kolejny rok wyraźnego prowadzenia grupy liderów, wśród których należy wymienić 4 najbardziej popularne marki: New Holland, John Deere, Kubota oraz Deutz-Fahr. To właśnie Ci producenci łącznie w tym roku zarejestrowali 5209 nowych ciągników, co stanowi blisko 53% całego wolumenu rejestracji. Wyróżniającym się segmentem jest przedział mocy od 100 do 140 KM w ciągnikach średniej wielkości, który bardzo dynamicznie się rozwija i w tej chwili oscyluje w granicach 1200 sztuk. Marka New Holland od 2020 roku oferuje tutaj aż 3 serie największych jednostek T5 Electro Command oraz nowości T5 Dynamic Commandi T5 Auto Command. Warto dodać, że ten trend jest równie wyraźny w krajach Europy zachodniej.

New Holland, red.AS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *