Jakie nowości od New Hollanda?

Wirtualna europejska konferencja prasowa New Holland była okazją do zaprezentowania nowości oraz planów na przyszłość. Wydarzenie prowadził prezes firmy Carlo Lambro, który na krótkie prelekcje zapraszał poszczególnych specjalistów.

W pierwszej kolejności zaprezentowano nowy model kombajnu.

– Opracowaliśmy model CH7.70 specjalnie z myślą o profesjonalnych rolnikach oraz firmach świadczących usługi, którym potrzebny jest kombajn zapewniający najwyższą wydajność w każdych warunkach oraz niskie koszty eksploatacji maszyny. Nowy model CH7.70 cechują wszystkie zalety doskonałej technologii separacji ziarna Twin Rotor o 45-letniej tradycji oraz najlepszej technologii omłotu: najwyższa w klasie wydajność, wysoka jakość ziarna i słomy, wszechstronność przy zbiorze wielu upraw roślinnych – wyjaśnia Lars Skjoldager Sørensen, Crop Harvesting Product Management Global.

ZOBACZ FOTOGALERIĘ

Następnie pokazano nowy model 6-cylindrowego ciągnika T6.160 Dynamic Command™. Ten wyjątkowy traktor łączy w sobie znany silnik NEF z technologią podwójnego sprzęgła i bezstopniową przekładnią pozwalając zwiększyć efektywność i wydajność. Wyróżniają go kompaktowe gabaryty, 2,6-metrowy rozstaw kół oraz dopuszczalna masa całkowita wynosząca 10,5 t.

O prasach mówił Alessio Merlo. W tej dziedzinie, na przestrzeni lat zmieniło się bardzo wiele, a wszyscy jesteśmy tego naocznymi świadkami. Dziś firma zaprezentowała model prasy z pakowaczem BigBaler 1290 High Density CropCutter, wyposażony w trzy 3-palcowe widły pakowacza wykonane ze wzmocnionych komponentów, zapewniające wytrzymałość odpowiednią do wysokiej przepustowości prasy.

– Do innowacyjnych rozwiązań należą m.in. technologia podwójnych węzłów, system elektronicznej proporcjonalnejregulacji stopnia zgniotu, wyładunek z prasy ukończonej beli oraz uformowanie po raz pierwszy beli o wymiarach 80 x 90 cm – wszystkie te funkcje stały się z czasem standardem obowiązującym w branży. Wl istopadzie 2020r. w zakładzie Zedelgem światło dzienne ujrzał 30-tysięczny egzemplarz wielkogabarytowej prasy kostkującej, który został uznany za rekordowe osiągnięcie w długiej historii marki w zakresie doskonałości belowani – powiedział Merlo.

Nowości są również w ładowarkach kołowych serii D. Firma wprowadziła dwie zasadnicze innowacje dotyczące zużycia paliwa i kosztów konserwacyjnych. Pierwszą innowacją jest nowy tryb inteligentnej pracy, zapewniający nawet 10% oszczędności paliwa w maszynie. Drugie usprawnienia to wydłużenie okresów międzyserwisowych z 500 do 1000 godzin, co daje rolnikowi konkretne oszczędności.

Na koniec o maszynach towarzyszących mówił Filippo Marangoni. Firma w tym roku zacznie sprzedawać kompaktowe brony talerzowe SDM i SDH oraz głębosze SUM i SUH. Nowe linie produktów są dostosowane do gam ciągników marki New Holland, od ciągników serii T5 po T7 (o mocy 300 KM), do zastosowań w ciężkich warunkach glebowych.

AS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *