Jaka współpraca z kooperatywą spożywców?

Wychodząc naprzeciw nowym wyzwaniom i oczekiwaniom ze strony konsumenta na dobrą jakościowo żywność, a także proponując producentom żywności nowe rynki zbytu, zapraszamy 20 maja 2019 r. do siedziby Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie na szkolenie, połączone ze spotkaniem organizacyjnym dotyczącym krótkich łańcuchów dostaw tzw. „z pola do garnka” w ramach kooperatyw spożywczych pn.: „Oddolne inicjatywy konsumenckie i krótkie łańcuchy dostaw”.

Kooperatywy poszukują dostawców produktów rolnych i są zainteresowane współpracą w organizacji dostaw bez pośredników, osobisty kontakt z dostawcami pozwala kontrolować warunki upraw i sprawia, że jedzenie przestaje być anonimowe. Członkowie kooperatyw poznają współpracujących z nimi dostawców, budują relacje nie biznesowe, a oparte na empatii i zaangażowaniu. Jedna strona otrzymuje dobrej jakości produkty, druga – regularne zamówienia i godziwe wynagrodzenie. W ramach szkolenia zaprezentujemy ideę krótkich łańcuchów dostaw w kontekście inicjatyw konsumenckich, takich jak właśnie kooperatywy spożywcze czy grupy RWS (Rolnictwo Wspierane przez Społeczność).

Szkolenie skierowane jest do pracowników z ośrodków doradztwa rolniczego, mieszkańców obszarów wiejskich, nauczycieli szkół rolniczych, członków lokalnych grup działania oraz innych osób, które chcą zwiększyć swoją wiedzę na temat nowych trendów w sektorze rolno-spożywczym oraz konsumenckim, jakie mają miejsce w Polsce i na całym świecie. W ramach kooperatyw sprzedawane są produkty od sprawdzonych dostawców, produkujących z ograniczonym stosowanie środków chemicznych.

Szkolenie będzie prowadzone techniką wykładowo-warsztatową. Część wiedzy będzie przekazywana metodą praktyczną poprzez ćwiczenia, dlatego wymagana będzie aktywność uczestników.

Koszt uczestnictwa jednej osoby (wyżywienie) wynosi 73,80 (VAT zw. w przypadku finansowania szkolenia co najmniej w 70% ze środków publicznych). W pozostałych przypadkach koszt szkolenia wynosi 73,80 +VAT, tj. 90,77 złotych.

Uwaga: Liczba miejsc jest ograniczona, o zakwalifikowaniu się na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń.

Zainteresowanych prosimy o przesłanie wypełnionych kart uczestnictwa w szkoleniu do 16 maja 2019r.

Osoba do kontaktu w sprawach:

– rekrutacji i organizacji: Anna Korczykowska tel. 22-125 62 10, e-mail: a.korczykowska@cdr.gov.pl

– merytorycznych: Małgorzata Pucek, tel. 22-125 62 12, e-mail: m.pucek@cdr.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *