Jaka technologia zbioru słomy?

Polski oddział firmy Goodvalley zakupił  dwie nowe prasy wielkogabarytowe QUADRANT 5300 RC oraz trzy ładowarki teleskopowe z serii SCORPION 756 VARIPOWER.

Nowoczesna prasa QUADRANT 5300 RC cechuje się dużą wydajnością zbioru i prasowania bel o doskonałej gęstości. Jest to możliwe dzięki solidnemu mechanizmowi napędu tłoka i pełnej automatyce pracy komory wstępnej. Technologia cięcia za pomocą rotora ROTO CUT z 25 wyprofilowanymi nożami efektywnie tnie słomę, którą można jeszcze bardziej zagęścić w balocie słomy. – QUADRANT 5300 RC spełnia nasze wysokie wymagania odnośnie do wydajności i systemu pracy. Osiągnięta średnia waga balotów 500 kg bardzo nas satysfakcjonuje, a system wiązania bel oparty na pojedynczym supłaczu jest zgodny z naszym podejściem do ochrony środowiska. Bele wiązane są bez resztek sznurka, które stanowią problem w dalszej obróbce słomy, na co nie możemy sobie pozwolić, ponieważ słoma zostanie użyta jako wsad do naszych biogazowni – komentuje działanie prasy Christoffer Pedersen, główny menedżer produkcji roślinnej w Goodvalley.

Prasa może pracować z pełną wydajnością przy różnych rozmiarach pokosów czy rodzajach słomy. Jest to możliwe dzięki automatycznie sterowanej komorze wstępnej. Maszyna wytwarza dobrze uformowane baloty nawet w najtrudniejszych warunkach.


Claas, red.AS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *