Jak „zapanować” nad pogodą i dobrze zaplanować opryski?

Rozpoczął się sezon intensywnych prac polowych. Na terenach upraw i w sadach trwają prace, których efekty gospodarze ocenią po zebranych plonach.  O ich jakości decydują jednak nie tylko zaangażowanie i czas, ale także wiele innych czynników takich jak jakość nasion, nawozów czy użytych oprysków.  O ile na większość z nich rolnicy mają wpływ, istnieją też takie, które od nich nie zależą. Jednym z nich jest pogoda, która jest kluczowa  i krytyczna dla planowania prac i kosztów.

Pola i sady wymagają szczególnej uwagi oraz dobrego planowania działań chroniących wzrastające, kwitnące i dojrzewające rośliny. W wielu wypadkach opryski stanowią o być albo nie być uprawy, dlatego odpowiednia organizacja pracy stanowi najważniejszy element działania. Największym wyzwaniem jest kontrolowanie pogody oraz planowanie oprysków, dla których pogoda to czynnik krytyczny. Jak to zrobić? Jak efektywnie zaplanować opryski i tym samym prace polowe? Jak uniknąć dodatkowych kosztów? Od tego sezonu wsparciem dla rolników i sadowników jest najnowsza aplikacja – ePLANTATOR.
WYGODNE I SKUTECZNE PLANOWANIE
Myśląc o wygodzie pracy rolników i sadowników, a co za tym idzie wychodząc naprzeciw ich potrzebom, stworzono bezpłatną aplikację usprawniającą ich codzienną pracę. Dzięki niej można na bieżąco monitorować stan pogody na konkretnym, wskazanym przez użytkownika terenie, co pozwala reagować na zmiany atmosferyczne i odpowiednio wyznaczać dni a nawet godziny przeprowadzenia oprysków. Nie trzeba przy tym stale śledzić zmian atmosferycznych – wystarczy wpisać parametry warunków najbardziej sprzyjających danemu rodzajowi oprysków, a aplikacja powiadomi nas, kiedy warunki będą odpowiadały naszym wskazaniom.
FUNKCJONALNA POMOC
ePLANTATOR to jedyna taka aplikacja na rynku. Łączy w sobie funkcjonalności aplikacji pogodowych, lokalizatora i planera. Pozwala użytkownikowi na skuteczne planowanie i przeprowadzanie oprysków, pozwalając tym samym na oszczędność czasu i minimalizację ryzyka związanego z warunkami atmosferycznymi. Dzięki niej użytkownicy mają możliwość:
dodania 3 obszarów uprawnych w wersji darmowej
zaznaczenia pól uprawnych na bardzo dokładnej mapie, w widoku satelitarnym
nazwania każdego pola, dodania mu opisu, przypisania odpowiedniej kategorii oraz określenia wielkości w ha
sprawdzenia na liście, jaka obecnie jest pogoda na danym polu (temperatura, siła wiatru oraz kierunek, wilgotność, godzina aktualizacji)
sprawdzenia prognozy pogody na najbliższe 5 dni (przedziały co 3h)
obliczenia za pomocą wbudowanego kalkulatora, kiedy na danym polu wystąpią optymalne, określone przez użytkownika warunki pogodowe

JAK SKORZYSTAĆ Z APLIKACJI?
Twórcy aplikacji postawili na maksymalną użyteczność oraz maksymalne ułatwienie użytkownikom korzystanie z aplikacji.
Użytkownik  musi jedynie pobrać aplikację i oznaczyć swoje tereny upraw – pola, sady etc. Następnym krokiem jest już sprawdzenie aktualnych warunków pogodowych na wskazanym terenie. Użytkownicy mogą też samodzielnie wprowadzać parametry optymalne dla danego rodzaju oprysku. Na tej podstawie aplikacja obliczy, kiedy można spodziewać się określonych warunków. Informacje są aktualizowane co 3 godziny, gwarantując stały dostęp do aktualnych informacji.
GDZIE POBRAĆ APLIKACJĘ ePLANATOR?
Google Play – https://play.google.com/store/apps/details?id=com.edge1i.applications.agrosprayer  

TWÓRCY APLIKACJI:
Aplikację stworzyli lubelscy i warszawscy programiści z firmy Edge One Solutions i Edge One Innovations.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *