Jak sprawdzić czy spełnisz kryteria RHD i małego przetwórstwa?

„Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”. Nabór wniosków dla rolników od  31 stycznia do  1 marca 2019 r.

Pracownicy Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu, opracowali bardzo proste narzędzie pozwalające na szybkie lecz orientacyjne sprawdzenie możliwości ubiegania się o dotację na inwestycje w ramach ogłoszonego przez ARiMR naboru wniosków dla rolników podejmujących prowadzenie działalności w zakresie „małego przetwórstwa”  jak i prowadzących lub podejmujących działalność dotyczącą „rolniczego handlu detalicznego” (RHD).

Aplikacja w programie Excel pozwala na bardzo szybkie obliczenie i sprawdzenie podstawowych kryteriów dostępu do poddziałania, w tym obliczenie liczby punktów do określenia dostępu do aplikowania o środki inwestycyjne.

Aplikację wykorzystujemy do celów szkoleniowych i własnego, orientacyjnego sprawdzenia dostępu do wymienionego naboru wniosków. Nie jest ona także dokumentem – załącznikiem, który składamy razem z wnioskiem.

Dodatkowo zamieszczamy także do pobrania ogólną informację, która pozwoli rolnikom na zdefiniowanie swojej sytuacji i charakteru ubezpieczenia w KRUS np: – „z mocy ustawy i w pełnym zakresie”, czy na wniosek –  „w pełnym zakresie”, czy warunki prowadzenia działalności pozarolniczej na tzw. – „podwójnym KRUSie”. Materiał do pobrania w pliku pdf.

Aplikacja .xlsx jest do pobrania i zainstalowania na komputerze użytkownika. Pamiętajmy o włączeniu makr. Nie jest ona także „zabezpieczona” – co pozwala na jej modyfikację, ale trzeba też uważać by nie spowodować utraty niektórych jego funkcjonalności.

Aplikacja do obliczania kryteriów dostępu do przetwórstwalink zewnętrzny

KRUS 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *