Jak gwarancja wpłynie na utrzymanie wartości ciągnika?

Ochrona ciągnika i gwarancja wsparcia serwisu to klucz dla płynnej pracy rolnika.

Po pierwsze: wybierz ciągnik sprawdzonego producenta

Rynek ciągników w Polsce w pierwszych ośmiu miesiącach 2020 roku zanotował znaczny wzrost. Otóż według danych CEPiK w okresie styczeń-sierpień zarejestrowano o 28,7 proc. więcej nowych pojazdów niż w analogicznym okresie rok temu. Co ciekawe, aż 61 proc. stanowią maszyny sprzedane przez producentów z pierwszej piątki zestawienia, co świadczy o tym, że rolnicy chętnie sięgają po maszyny o określonej renomie. Ale nie wszyscy.

– Maszyny marek premium mają zdecydowanie wyższą wartość na rynku wtórnym. Co równie ważne, decydując się na zakup maszyn czołowych producentów, obok produktu określonej, wysokiej jakości, otrzymujemy również wsparcie kompetentnego serwisu oraz dostęp do fachowców wysokiej klasy. Również wszystkie kwestie związane z opieką posprzedażową są na wysokim poziomie – mówi Bartosz Białas z John Deere Polska.

Po drugie: dłuższa gwarancja i opieka posprzedażowa

Zakup maszyny rolniczej poprzedzony zazwyczaj jest wnikliwą analizą. Jednym z ważnych czynników branych pod uwagę jest gwarancja.

O ile dłuższa gwarancja i opieka posprzedażowa jest ważna z punktu widzenia ewentualnych awarii, to wsparcie serwisu jest kluczem do najefektywniejszego użytkowania ciągnika. To zaś pomoże utrzymać jego wartość na wysokim poziomie.

Po trzecie: odpowiednia eksploatacja

Istotną składową kosztów posiadania ciągnika, obok spadku wartości wynikającego z upływu czasu, jest zużycie płynów eksploatacyjnych, np. olejów.

Oczywiście wynik ten jest uzależniony od innych czynników, jak jakość: paliwa, filtrów i przy założeniu, że maszyna pracuje w warunkach zbliżonych do normalnych, a nie ekstremalnie trudnych.

Po czwarte: zużycie paliwa

Rentowność codziennej pracy oraz ostateczna opinia dotycząca użytkowania ciągnika uzależniona jest od wielu czynników, ale też zużycia paliwa. Im maszyna mniej pali, tym bardziej opłacalny jest biznes. Dlatego też John Deere postanowił swoim klientom zagwarantować odpowiedni poziom spalania w ramach programu Gwarancja Spalania.

Po piąte: serwisowana maszyna trzyma wartość

Maszyna serwisowana od A do Z jest przy odsprzedaży droższa niż nieserwisowana. Pięcioletni serwisowany ciągnik John Deere ma wartość powyżej 50% ceny nowego, według niektórych obliczeń nawet 60% przy założeniu pracy na poziomie 1000-1500 godzin rocznie.

John Deere, red.AS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *