Innvigo świętuje sześciolecie

6 lat działalności firmy Innvigo było tematem konferencji prasowej, która odbyła się w formule online. Spotkanie prowadził Krzysztof Golec, prezes firmy.

Historia INNVIGO rozpoczęła się 27 stycznia 2015 roku – od kilku produktów i ambitnych planów, by oferować skuteczne środki ochrony roślin w niskich cenach, taniej niż globalni potentaci. Dziś firma ma w portfolio 54 produkty, składających się na pełne technologie ochrony.

ZOBACZ FOTOGALERIĘ

– Na przestrzeni tych 6 lat udaje nam się utrzymać dynamiczny rozwój. W ubiegłym roku odnotowaliśmy ok 400 mln wartości sprzedaży, z czego ok 20% za granicę. To nam pozwala na sięganie po kolejne nowe rynki – powiedział prezes Golec. Jak podkreślił, herbicydami i fungicydami spod ich marki chronione jest ponad 3 mln ha, insektycydami – ponad 2.5 mln ha, a zaprawami nasiennymi i regulatorami – milion.

– Pełne technologie oraz dział rozwoju – to sprawy na które postawiliśmy. Nie chcemy sprzedawać samych produktów, ale kompletne rozwiązania do zastosowania na polu – powiedział Robert Smorawski, wiceprezes ds. sprzedaży.

– Innvigo od początku stawiało na rozwój i rejestrację produktów za granicą. Sprzedajemy na rynku czeskim i rumuńskim, a udział eksportu rośnie. – powiedział wiceprezes Jacek Zawadzki. Kraje do których firma sprzedaje to: Hiszpania, Holandia, Belgia, Włochy, Czechy, Słowacja, Rumunia, Węgry, Litwa, Ukraina, USA, ZEA. Innvigo ma również rejestracje we Francji, Wielkiej Brytanii, Słowenii, Łotwie i Iraku.

Jeśli chodzi o ofertę firmy podczas konferencji, omówiono nowości. O zaprawach nasiennych mówił Jacek Dorna. Na herbicydach i fungicydach zbożowych skupił się Marcin Bystroński, manager ds. upraw rolniczych. Skupił się na zastosowaniu protiokonazolu i tebukonazolu w pszenicy ozimej i jarej, pszenżycie ozimym i jarym, jęczmieniu ozimym i jarym oraz żyta ozimego. Rekomendowane zastosowanie takiego zabiegu to termin T1 (choroby podstawy źdźbła), T2 (choroby kłosów) oraz T3 (choroby liści). Do zastosowani w pszenicy ozimej i życie jarym nadaje się cyprodynil (związek z grupy anilinopirymidyn) w zabiegu T1. Z kolei mieszanina azoksystrobiy, difenokonazolu i tebukonazolu rekomendowana jest w pszenicy, życie i pszenżycie ozimych oraz w jęczmieniu jarym. Metkonazol to substancja czynna zwalczającą rdzę brunatną i septoriozę, do zastosowania w pszenicach jarej i ozimej oraz pszenżycie.

AS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *