INNVIGO: Stawiamy na dobrą chemię

Stawiamy na jakość, stawiamy na chemię, w tym także na chemię między ludźmi – mówił Krzysztof Golec, Prezes Zarządu INNVIGO, podczas Dni Pola zorganizowanych w Sobiejuchach przez INNVIGO i firmę Danko Hodowla Roślin. Spotkanie było dla rolników okazją do sprawdzenia w praktyce rekomendowanych przez polskiego producenta rozwiązań oraz do zapoznania się z wieloma nowymi preparatami, które INNVIGO wprowadza w tym sezonie na rynek.

14 czerwca w Sobiejuchach w woj. kujawsko-pomorskim odbyły się Dni Pola, zorganizowane wspólnie przez INNVIGO i firmę Danko Hodowla Roślin. To główna część cyklu spotkań polowych, na które INNVIGO zaprasza w czerwcu producentów rolnych z całej Polski. Chociaż firma w ubiegłym roku zadebiutowała jako organizator tego typu imprez, wydarzenie przyciągnęło wielu rolników zainteresowanych ofertą polskiego producenta środków ochrony roślin. Dni Pola to okazja, żeby poznać nowe preparaty, dowiedzieć się więcej o ich działaniu, a także w praktyce zaobserwować, jak sprawdzają się rekomendowane przez INNVIGO rozwiązania.

– INNVIGO jest firmą, która od samego początku stawia na serwis, na jakość produktów, ale również zaplecza i obsługi związanej ze sprzedażą i z całym procesem wprowadzania preparatów na rynek. Dni Pola to jeden z takich elementów – powiedział Krzysztof Golec, Prezes Zarządu INNVIGO, otwierając konferencję prasową podczas spotkania w Sobiejuchach. – Stawiamy na jakość, stawiamy na chemię, w tym także na chemię między ludźmi, bo emocje i relacje są w biznesie bardzo istotne. Chodzi o to, żeby ludzie komunikowali się, rozmawiali bezpośrednio, wymieniali doświadczenia. Taka idea przyświeca Dniom Pola: żeby dotknąć, zobaczyć, sprawdzić, jak produkty, które są dobrze skomponowane, sprawdzają się w korzystnych czy mniej korzystnych warunkach polowych.

Preparaty, które były prezentowane na Dniach Pola w Sobiejuchach, to między innymi:
regulatory – Regullo 500 EC, Mepik 300 SL, Korekt 510 SL;
herbicydy do jesiennej ochrony zbóż – Cevino 500 SC, Adiunkt 500 SC, Arubis 50 SG;
herbicydy do rzepaku ozimego – Metax 500 SC, Efector 360 CS, Baristo 500 SC, Zorro 300 SL, Major 300 SL;
fungicydy – Atropos 500 EC, Makler 250 SE, Harcer 425 EC oraz Kier 450 SC.

Warto dodać, że Harcer i Kier to unikalne fungicydy kilkuskładnikowe, stanowiące nowość w portfolio INNVIGO. – Weszliśmy w nową erę preparatów wieloskładnikowych. To segment produktów innowacyjnych pod względem kompozycji i efektów, które te produkty dają – mówił Krzysztof Golec.

Wśród środków ostatnio zarejestrowanych przez INNVIGO znalazł się ponadto herbicyd do stosowania w burakach cukrowych Solider oraz herbicyd przeznaczony do kukurydzy Henik Extra 040 OD. Do oferty dołączyła także zaprawa Madron 50 FS – bardzo skuteczny produkt do zwalczania chorób, przede wszystkim z rodzaju fusarium, w materiale siewnym zbóż.

Obecnie w ofercie INNVIGO znajduje się prawie czterdzieści preparatów, a portfolio produktowe wciąż się powiększa. Liczba ta jest imponująca – szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że chodzi o producenta, który istnieje na polskim rynku zaledwie trzy i pół roku, a rozpoczynając działalność, oferował sześć preparatów. – Dynamika jest niesamowita, jeżeli chodzi o rejestrację substancji aktywnych. Teraz firma stawia na preparaty wieloskładnikowe i budowanie pełnych technologii – podkreślał Marcin Bystroński, Menedżer ds. upraw rolniczych, który w grudniu 2017 r. dołączył do zespołu INNVIGO. Wspominał on również o planowanych na przyszły rok rejestracjach w uprawie kukurydzy. Oprócz rimsulfuronu i nikosulfuronu, które stanowią podstawę ochrony herbicydowej dla tej uprawy, w ofercie INNVIGO znajdą się wieloskładnikowe preparaty doglebowe oraz wieloskładnikowe preparaty nalistne do stosowania powschodowego. Kolejny obszar działań firmy stanowią rozszerzenia rejestracji wprowadzonych już na rynek produktów – m.in. regulatora Mepik 300 SL i insektycydu Los Ovados 200 SE.

To jednak nie koniec nowości, jakie INNVIGO wprowadza na ten sezon. Już wkrótce do dystrybucji w całym kraju trafią specjalne zestawy herbicydowe, które łączą wysoką skuteczność i korzystną cenę, zgodnie z dewizą, że „Dobre rozwiązania nie muszą być drogie”. Firma przygotowuje dla rolników również inne promocje, obejmujące preparaty do stosowania jesiennego w rzepaku, herbicydy zbożowe oraz zaprawy.

– Mając wyjątkowo szeroką ofertę herbicydów do stosowania w rzepaku, INNVIGO przygotowało w tym roku cztery pakiety do zabiegów przedwschodowych, powschodowych oraz sekwencyjnych – zapowiedział Marcin Bystroński – Każde pole jest inne, każde ma inne potrzeby, jeśli chodzi o dobór substancji aktywnych. Jesteśmy w stanie zaspokoić potrzeby nawet na najtrudniejszych polach. Oczywiście poza tym, że takie rozwiązania są skuteczne, muszą być ekonomiczne – i to gwarantuje INNVIGO w pakietach herbicydowych Zorro i Spółka, dostępnych na rynku już latem 2018 roku.

Z punktu widzenia rolników bardzo interesujące okazały się doświadczenia wdrożeniowe i demonstracyjne, gdzie prezentowane były w praktyce rekomendowane przez INNVIGO rozwiązania i technologie ochrony roślin. – Po udanych spotkaniach w roku 2017, które zdobyły uznanie rolników, kontynuujemy tę akcję. Przygotowaliśmy poletka, prezentując wszystkie nasze nowości wraz z rozwiązaniami, jakie chcemy rekomendować – powiedział Andrzej Borychowski, odpowiedzialny w INNVIGO za koordynację doświadczeń wdrożeniowo-pokazowych oraz organizację spotkań z cyklu Dni Pola. – Skupiliśmy się na prezentacji doświadczeń w zbożach. Oprócz doświadczeń prowadzonych w Hodowli Roślin Danko mamy także inne lokalizacje, gdzie prezentujemy rozwiązania w różnych uprawach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *