Innowacyjność przedsiębiorstw w branży mleczarskiej

Innowacyjność w przedsiębiorstwie stanowi istotny element, nie tylko pod względem rozwoju, ale także dostosowania się do wysokich oczekiwań konsumentów oraz konkurowania z innymi przedsiębiorstwami.

Jeden z bloków tematycznych podczas XVI edycji Forum Spółdzielczości Mleczarskiej będzie poświęcony innowacyjności oraz możliwościach uzyskania dofinansowania na innowacyjne inwestycje.  

W celu podniesienia wydajności bądź rentowności przedsiębiorstwo może wprowadzić zmiany w metodach działania, wdrożyć innowacyjne rozwiązania w produkcji, produktach czy działania marketingowe, które zostaną zaprezentowane uczestnikom Forum Spółdzielczości Mleczarskiej, prezesom spółdzielni. Jeżeli Twoja firma posiada innowacyjne rozwiązania skierowane do branży mleczarskiej jest to idealne miejsce do zaprezentowania swojej oferty.

– Dziś myśląc o rozwoju firmy mleczarskiej musimy być innowacyjni i przygotowani na nowe wyzwania stawiane przed tym sektorem –  podkreśla Agnieszka Maliszewska, organizator Forum Spółdzielczości Mleczarskiej. – Tylko zakłady innowacyjne, potrafiące wychodzić naprzeciw oczekiwaniom konsumentom, a nawet kreując jego potrzeby będą sobie radziły w okresie kryzysu i zmienności koniunktury sektora mleczarskiego, jakie nasz czekają.

Z działalnością innowacyjną przedsiębiorstwa powiązane są  nakłady na inwestycje związane z innowacyjnością, dlatego podczas Forum zostaną poruszone tematy dotyczące  pozyskania środków na inwestycje w ramach PROW (Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich). Jednym z proponowanych tematów będzie także wykorzystanie funduszy Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI). Bank ten pozyskuje środki finansowe na rynkach kapitałowych i udziela kredytów na preferencyjnych warunkach na projekty wspierające cele UE. Udziałowcami banku są wszystkie kraje Unii Europejskiej. Organizator planuje ukazać również praktyczne aspekty dofinansowania inwestycji w przemyśle mleczarskim, na przykładzie konkretnego przedsiębiorstwa.

Tegoroczna edycja Forum odbędzie się 26-28 września 2018 roku, w Hotelu Narvil Conference & Spa w Serocku.
Konferencja będzie doskonałą platformą do wymiany informacji oraz miejscem dyskusji  na temat przyszłości i rozwiązań związanych z innowacjami w branży mleczarskiej.
Źródło: Biuro Organizacyjne Fo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *