Innowacje John Deere z medalami targów Agritechnica 2019

John Deere został przez jury nagrodzony złotym medalem i trzema srebrnymi przed targami Agritechnica 2019 w Hanowerze. Komisja ds. Innowacji doceniła stałe wysiłki John Deere w zakresie opracowywania zaawansowanych rozwiązań technologicznych oraz współpracę z partnerami. Łącznie branża w tegorocznym konkursie zgłosiła ponad 290 innowacji.

 

„John Deere inwestuje ponad pięć procent zysków ze sprzedaży w badania i rozwój, a otrzymane nagrody potwierdzają naszą siłę innowacyjną”, powiedział Dennis J. Docherty, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu John Deere w regionie 2*. „Jesteśmy szczególnie dumni z naszej stałej współpracy z partnerami branżowymi i usługodawcami. Partnerstwo i otwartość są głównymi czynnikami wpływającymi na sukces dalszej cyfryzacji przemysłu rolnego. Nasza firma opracowuje innowacyjne rozwiązania, które pozwalają rolnikom i kontrahentom na większe zyski z ich działalności”.

„Wzmocniliśmy naszą światową sieć placówek badawczych, a jednocześnie zaangażowaliśmy wszystkie platformy produktowe, ale i Europejskie Centrum Innowacji Technologicznych (ETIC) w Kaiserslautern” – powiedział Martin Kremmer, dyrektor ETIC Kaiserslautern. „Czerpiemy również ze współpracy z uniwersytetami i instytutami badawczymi w zakresie zaawansowanych technologii, takich jak: sztuczna inteligencja, systemy automatyki i elektryfikacja.”

*) Region 2: Europa, Wspólnota Niepodległych Państw, Afryka Północna, Bliski i Środkowy Wschód

 

Złoty Medal:

Skrzynia biegów John Deere eAutoPowr i inteligentny system e8WD

Całkowicie nowa skrzynia biegów eAutoPowr w ciągnikach John Deere to pierwszy elektromechaniczny rozdzielacz IVT. Przekładnia bezstopniowa zapewnia maksymalną niezawodność i trwałość w porównaniu do innych skrzyń biegów. Zintegrowany generator dostarcza do 100 kW mocy do zastosowań zewnętrznych i elektrycznych.

John Deere i Joskin wspólnie opracowali także wysoce wydajne rozwiązanie systemu wspomagania trakcji do aplikacji gnojowicy. Zmodyfikowany wóz asenizacyjny Joskin z dwiema osiami napędowymi charakteryzuje się znacznym wzrostem przyczepności i mniejszym poślizgiem kół.

Warto zauważyć, że był to jedyny przyznany złoty medal.

 

Srebrne Medale:

Predictive Feedrate Control

Predictive Feedrate Control to pierwszy system zarządzania  prędkością pracy kombajnu, który łączy dwa aktywne źródła informacji z satelitów GPS i czujników zamontowanych na kabinie maszyny. System pozwala kombajnowi reagować na zmieniające się warunki zbioru, takie jak stan uprawy czy wielkość plonu. System oferuje niespotykany poziom wydajności kontroli prędkości w połączeniu ze znacznie poprawionym komfortem operatora we wszystkich warunkach zbioru.

 

Inteligentna kontrola jazdy z dużą prasą kostkującą

W dużych prasach kostkujących okresowe wahania mocy i momentu obrotowego mogą powodować znaczne wibracje ciągnika, co z kolei znacznie obciąża operatora. Korzystając z inteligentnego sterowania przekładnią i automatycznego algorytmu sterowania, ten aktywny system tłumienia niemal całkowicie eliminuje drgania. Ponadto pomaga chronić zdrowie operatora i niwelując zmęczenie, zwiększa jego wydajność.

 

Large Combine Efficiency Package

John Deere zoptymalizował wszystkie krytyczne obszary funkcjonalne kombajnu, aby znacznie poprawić ogólną wydajność. Umożliwia to koncepcja lean drive z innowacyjnymi paskami napędowymi, jednocześnie zmniejszając zapotrzebowanie na moc. Dalsze zwiększenie wydajności osiągnięto w silniku, przekładni, układach separacji i czyszczenia oraz rozdrabniaczu słomy. Wszystkie te ulepszenia doprowadziły do znacznego wzrostu wydajności zbioru przy użyciu tej samej mocy silnika i przy stratach mniejszych niż jeden procent. Wysoka wydajność jest również zapewniona w większości warunków zbioru bez konieczności ciągłego optymalizowania ustawień kombajnu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *