Inauguracja roku akademickiego w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

Z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorza Pudy oraz ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka odbyła się dziś inauguracja roku akademickiego 2021/2022 w warszawskiej Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Rola SGGW

– Uczelnia jest znanym i cenionym ośrodkiem naukowym w Polsce i daleko poza jej granicami. A podstawą do takiego twierdzenia są: wyśmienita kadra naukowa i jej dorobek oraz sukcesy absolwentów. Jednocześnie jest gwarancją dalszego, dynamicznego rozwoju w szybko zmieniającym się świecie najnowszych technik i technologii – podkreślił minister Grzegorz Puda podczas dzisiejszego spotkania.

Według szefa resortu rolnictwa zmiany w kierunkach rozwoju w ramach Wspólnej Polityki Rolnej i Zielonego Ładu wyznaczają nowe wyzwania, zwłaszcza w sferze innowacji i transferu wiedzy z ośrodków naukowych do gospodarstw rolnych. Minister wyraził nadzieję na jeszcze efektywniejsze powiązanie badań naukowych z oczekiwaniami branży rolno-spożywczej.

Ponad 200 lat tradycji a wyzwania współczesności

SGGW jest najstarszą w Polsce uczelnią przyrodniczą i rolniczą, Jej początki sięgają roku 1816. Taka tradycja zobowiązuje i dziś uczelnia rozwija się dynamicznie.

W nowopowstałych i modernizowanych obiektach funkcjonują bardzo dobrze wyposażone sale wykładowe i laboratoria. W murach SGGW kształci się około16 tysięcy studentów na 40 kierunkach, w tym na 9 prowadzonych w języku angielskim. Uczelnia jest kuźnią kadr m.in.  dla nowoczesnego rolnictwa, przetwórstwa oraz sektora leśnego. Wiedzę zdobywają także przyszli lekarze weterynarii, inżynierowie różnych specjalności technicznych oraz specjaliści z kierunków społecznych i ekonomicznych.

 

MRiRW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *