Inatreq™ Active firmy Corteva Agriscience™ zatwierdzony do stosowania w UE

Corteva Agriscience™, dział rolniczy koncernu DowDuPont, ogłosił, że Inatreq™ Active, nowa substancja czynna, zatwierdzona do stosowania na terenie Unii Europejskiej, odpowiada na obecne oczekiwania zarówno europejskich rolników jak i konsumentów. Inatreq™ Active to innowacyjna substancja czynna o działaniu grzybobójczym do ochrony zbóż przed głównymi chorobami, takimi jak septoriozy, rdze i innymi. Substancja aktywna jest pochodzenia naturalnego, ma wyjątkową skuteczność biologiczną oraz unikalne miejsce działania w porównaniu z innymi środkami grzybobójczymi stosowanymi w zbożach. Inatreq™ nie wykazuje także odporności krzyżowej z innymi substancjami czynnymi fungicydów zbożowych.

            „Cieszy nas, że UE umożliwiła rolnikom korzystanie z tego nowoczesnego, naturalnego środka grzybobójczego”, oświadczył Thomas Lyall, dyrektor ds. rejestracji na Europę, Bliski Wschód i Afrykę w Corteva Agriscience™. „Inatreq™ Active to nie tylko przełomowe rozwiązanie pozwalające rolnikom na uzyskiwanie lepszych plonów, łączące elastyczność stosowania z wyjątkowym bezpieczeństwem dla roślin, ale również, ze względu na swoje biologiczne pochodzenie, odpowiada oczekiwaniom europejskich konsumentów w kontekście innowacji w rolnictwie”.

            Zatwierdzenie Inatreq™ Active do stosowania w UE otwiera drogę do rejestracji tej substancji w poszczególnych krajach członkowskich w celu zapewnienia szerokiej dostępności w Europie.

 
Informacje o Corteva Agriscience™, dziale rolniczym DowDuPont
Corteva Agriscience™, dział rolniczy DowDuPont, stanie się niezależną spółką publiczną, gdy ogłoszony już podział zakończy się w czerwcu 2019 roku. Dział połączy zasoby DuPont Pioneer, DuPont Crop Protection oraz Dow AgroScineces. Corteva Agriscience™ dostarcza rolnikom z całego świata najbardziej kompletne portfolio produktów na rynku – w tym najbardziej rozpoznawalne w branży marki: Pioneer®, Lancet Plus™, Mustang Forte™, Navigator™, Wirtuoz®, Fontelis® – i stale wprowadza nowe rozwiązania, bazujące na technologii i wiedzy z zakresu chemii. Więcej informacji pod adresem www.corteva.com.
Obserwuj Corteva Agriscience™: Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter oraz YouTube.

#   #   #

Wszystkie produkty, o ile nie zaznaczono inaczej, oznaczone symbolem ™, ℠ lub ® są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi DowDuPont.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *