Historyczna zmiana w Polmleku

Przemysław Mikołajczyk na czele jednej z największych grup przetwórstwa spożywczego w Polsce –  Grupy Polmlek.

Andrzej Grabowski i Jerzy Borucki – właściciele zarządzający od ponad 25 lat Grupą Polmlek, postawili na menadżera związanego z firmą. Przemysław Mikołajczyk – nowy prezes Grupy Polmlek był dotychczas szefem największego zakładu Grupy, zatrudniającej ponad 650 osób fabryki w Lidzbarku Warmińskim. Mikołajczyk od ponad 15 lat związany jest branżą przetwórstwa spożywczego – zarządzał m.in. zakładami Arli, Mlekpolu, Animexu, zanim przed sześcioma laty trafił do Polmleku.

Pierwszy raz w historii za zarządzanie wszystkimi ośmioma zakładami Grupy nie będą bezpośrednio odpowiedzialni właściciele. Jak podkreślają  Andrzej Grabowski i Jerzy Borucki: „Czas na zmianę pokoleniową w Zarządzie”. Od kilku lat właściciele sukcesywnie przekazywali odpowiedzialność młodym menadżerom. Przemysław Mikołajczyk (40 lat) ma na swoim koncie między innymi wybudowanie i uruchomienie najnowocześniejszej w Europie fabryki białka i laktozy w Lidzbarku Warmińskim. Podczas inwestycji, jak podkreślają właściciele, starali się młodemu zespołowi nie przeszkadzać i udało się. Zakład powstał w rekordowym tempie. Teraz czas na zmiany w całej Grupie.

Przekazanie zarządzania Grupą Przemysławowi Mikołajczykowi nie oznacza wycofania się Andrzeja Grabowskiego i Jerzego Boruckiego z działalności biznesowej. Właściciele będą odpowiadać za ekspansję Grupy, już dziś pracują nad rozszerzeniem spektrum działalności Grupy Polmlek o kolejne zakłady.

Grupa Polmlek stworzona od podstaw przez Andrzeja Grabowskiego oraz Jerzego Boruckiego jest jedyną tak dużą w Polsce firmą w 100 procentach z polskim kapitałem. Obecnie znajduje się wśród najpoważniejszych graczy na rynku przetwórstwa spożywczego w kraju, którego  obroty  sięgają 3,6 miliarda zł rocznie. Eksport grupy stanowi od 30 do 40 proc. całej produkcji, wysyłanej głównie do krajów arabskich, Azji, a także krajów Unii Europejskiej. Do Grupy należą m.in. zakłady mleczarskie w Lidzbarku Warmińskim, Grudziądzu, Lipsku, Raciążu, Gościnie, Gdańsku – Maćkowy, Makowie Mazowieckim – MSM oraz Fortuna produkująca soki i napoje w Tymienicach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *