Hilton rezygnuje z jaj klatkowych na całym świecie

Zaledwie jeden dzień po rozpoczęciu globalnej kampanii przeciwko Hilton, sieć hoteli ogłosiła, że zrezygnuje z używania jaj klatkowych we wszystkich swoich placówkach na całym świecie. Fundacja Alberta Schweitzera prowadziła tę kampanię wraz z 63 międzynarodowymi organizacjami działającymi na rzecz poprawy dobrostanu zwierząt hodowlanych.

Hilton podjął oficjalne zobowiązanie do przejścia na jaja z alternatywnych systemów hodowli do 2025 roku. Termin ten może się wydawać odległy, ale jest realny do spełnienia: w wielu krajach świata nadal trudno jest pozyskać jaja i produkty jajeczne niepochodzące z chowu klatkowego.

Z ponad 5 600 hotelami w 113 krajach, Hilton jest jedną z największych sieci hoteli na świecie. Do tej pory firma deklarowała przejście na jaja bezklatkowe jedynie w kilku swoich markach w 19 krajach. Opublikowane zobowiązanie obejmuje teraz wszystkie marki należące do sieci Hilton oraz wszystkie kraje, w których firma prowadzi działalność.  

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że firma Hilton tak szybko zareagowała na naszą kampanię i przedstawiła jasny i wiążący termin wycofania jaj z hodowli klatkowych we wszystkich swoich placówkach na całym świecie”, mówi Karolina Skowron, dyrektorka Fundacji Alberta Schweitzera. Hilton jest kolejną międzynarodową siecią, obok hoteli Marriott, Hyatt i InterContinental, które zobowiązały się do globalnej rezygnacji z jaj klatkowych.

„Podczas gdy Hilton daje dobry przykład, nadal czekamy na odpowiedź od Best Western Hotels”, dodaje Skowron. Obecnie trwa również międzynarodowa kampania przeciwko Best Western, wzywająca firmę do rezygnacji z jaj z hodowli klatkowych na całym świecie.

Fundacja Alberta Schweitzera jest częścią Open Wing Alliance, międzynarodowej koalicji, która zorganizowała globalny protest przeciwko Hiltonowi. Na początku kampanii, 8 maja, aktywiści z całego świata demonstrowali przed hotelem Hilton w Warszawie. Kampania objęła również ogólnoświatowe petycje online do sieci Hilton i Best Western, które w zaledwie 24 godziny podpisało ponad 10 000 osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *