Herbicydowe nowości w kukurydzy

Tej wiosny plantatorzy kukurydzy zyskają nowe możliwości skutecznego zwalczania chwastów. Firma INNVIGO, polski producent środków ochrony roślin, dołącza do swojego portfolio preparatów przeznaczonych do stosowania w tej uprawie dwa herbicydy – Metos 960 EC oraz Tiff 040 OD.

Pierwszy z preparatów, Metos 960 EC, to herbicyd przeznaczony do użycia bezpośrednio po siewie kukurydzy (BBCH 00) lub tuż po wschodach roślin, do fazy 4 liści (BBCH ≤14). Elastyczny termin stosowania preparatu daje możliwość wyboru optymalnego momentu aplikacji w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków glebowych – przede wszystkim suszy. Substancją aktywną produktu Metos 960 EC jest S-metolachlor, związek z grupy chloroacetoanilidów. Środek działa selektywnie i układowo, powodując hamowanie kiełkowania i rozwoju siewek chwastów. Dzięki temu są one niszczone zarówno przed wschodami, w czasie wschodów, jak i tuż po nich. Metos 960 EC skutecznie eliminuje chwastnicę jednostronną, palusznika krwawego, psiankę czarną i włośnicę zieloną.

Tiff 040 OD jest preparatem do powschodowego zwalczania chwastów, stosowanym od fazy 1 do 7 liści kukurydzy (BBCH 11-17). Jego substancją aktywną jest tifensulfuron metylowy, pochodna triazynylosulfonylomocznika. To herbicyd selektywny o działaniu układowym, przeznaczony do aplikacji nalistnej, który wstrzymuje wzrost i rozwój chwastów. Preparat zwalcza gwiazdnicę pospolitą, komosę białą, marunę bezwonną, rdest kolankowy, rdest plamisty, rumian polny, rumianek pospolity, tasznika pospolitego oraz tobołki polne. Herbicyd ten wykazuje największą skuteczność w stosunku do młodych, intensywnie rosnących chwastów w fazie 4-6 liści. Warto podkreślić, że Tiff 040 OD to unikalny herbicyd zawierający wyłącznie tifensulfuron metylowy, a zarazem jedyny środek z tą substancją aktywną do stosowania w kukurydzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *