Gwarancja na uszkodzenia przypadkowe dla opon rolniczych i agro-przemysłowych Michelin

Michelin przedłuża na rok 2020 pakiet bezpłatnych gwarancji dla opon rolniczych i agro-przemysłowych. Pakiet zawiera:

Rozszerzoną gwarancję z tytułu wad produkcyjnych i materiałowych
Dodatkową gwarancję na uszkodzenia przypadkowe, stanowiącą ekwiwalent ubezpieczenia opon

Gwarancje na opony rolnicze i agro-przemysłowe Michelin zapewniają większą pewność pracy nawet w najtrudniejszych warunkach czy podczas ciężkich prac polowych maszynami wyposażonymi w centralny system pompowania kół CTIS oraz na budowach.

Dzięki gwarancjom użytkownicy zyskują spokój i możliwość skorzystania z pełnych osiągów opon Michelin przez cały okres użytkowania, bez obaw o straty związane z ewentualnym zniszczeniem opony.

Pakiet gwarancji handlowych na opony rolnicze i agro-przemysłowe Michelin

1. Rozszerzona gwarancja z tytułu wad produkcyjnych i materiałowych

Gwarancja obejmuje opony rolnicze Michelin oraz opony agro-przemysłowe Michelin Compact Line zakupione po 1 stycznia 2018 roku.

W przypadku wystąpienia wad produkcyjnych i materiałowych w ciągu dwóch lat od zakupu ogumienie jest wymieniane na nowe bez żadnych opłat. W kolejnych latach użytkowania właściciele ponoszą częściową opłatę (proporcjonalnie od okresu eksploatacji i zużycia bieżnika), a Michelin pozostałą cześć kosztów bierze na siebie.

Okres gwarancyjny na tego typu wady w przypadku opon rolniczych wynosi 9 lat, zaś opon agro-przemysłowych – do 5 lat.

Co ważne, gwarancje na opony Michelin nie zastępują i nie ograniczają uprawnień wynikających z przepisów o rękojmi za wady rzeczy sprzedanej, lecz je rozszerzają. W sytuacjach awarii użytkownicy ponoszą jedynie koszty montażu i  dojazdu. Jasne zasady w czytelny sposób określają przysługujące klientom świadczenia.

2. Gwarancja na uszkodzenia przypadkowe

Bardzo istotna oferta ze względu na specyfikę pracy maszyn rolniczych i maszyn wykorzystywanych na budowach.

Gwarancja obejmuje miejscowe uszkodzenia przypadkowe, niepowtarzalne i nienaprawialne, takie jak uszkodzenie na skutek uderzenia, przebicie boku czy przebicie czoła bieżnika.

Przez pierwszy rok od zakupu w razie zniszczenia opony jest ona wymieniana na nową i jest to całkowicie bezpłatne w przypadku opon rolniczych z technologią MICHELIN Ultraflex oraz stosowanych na budowach opon agro-przemysłowych MICHELIN Compact Line.

Gwarancja ta w przypadku opon rolniczych z technologią MICHELIN Ultraflex wynosi 4 lata, pozostałych opon rolniczych – 3 lata, zaś w przypadku opon agro-przemysłowych MICHELIN Compact Line –  1 rok od daty zakupu.

Gwarancja ma zastosowanie do opon zakupionych w okresie od 1 czerwca 2019 r. do 31 grudnia 2020 roku.

***

Warto podkreślić, że pakiet ten jest bezpłatny i zapewne dlatego w ubiegłym roku – dopóki nie zaczęli z niego korzystać pierwsi rolnicy i firmy budowlane – został on przyjęty przez klientów z niedowierzaniem. Obecnie cieszy się rosnącą popularnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *