Grupa ORLEN wspiera rozwój polskiego rolnictwa

Spółki z Grupy ORLEN zostały partnerami strategicznymi EU Agro-Trade Platform – trzydniowego wydarzenia dla branży rolnej, które odbędzie się 24-26 marca w ramach Europejskiego Forum Rolniczego. W tym roku, zamiast tradycyjnych spotkań w Jasionce koło Rzeszowa, wymiana eksperckich i biznesowych doświadczeń będzie możliwa za pośrednictwem interaktywnej platformy networkingowej b2Match.

Podczas tegorocznej edycji EU Agro-Trade Platform, oprócz wirtualnych spotkań biznesowych 1:1, odbędą się także webinaria dotyczące bieżących zagadnień związanych z konkurencyjnością produkcji rolno-spożywczej oraz międzynarodową wymianą towarów.

Do udziału w wirtualnej dyskusji zostali zaproszeni eksperci oraz przedsiębiorcy z Polski i zagranicy. Wśród poruszanych tematów znajdzie się m.in. handel międzynarodowy na rynku rolno-spożywczym, pozyskiwanie funduszy na innowacje w rolnictwie oraz gospodarowanie wodą w kontekście zmian klimatycznych.

W tym ważnym dla branży rolno-spożywczej wydarzeniu wezmą udział także spółki z Grupy ORLEN: ANWIL, ORLEN Paliwa, ORLEN Oil oraz Energa Obrót, które oferują szeroką gamę produktów dla rolnictwa.

W ofercie ANWILU dostępne są trzy rodzaje nawozów azotowych: saletra amonowa, CANWIL z magnezem oraz CANWIL S z siarką. Dodatkowo, po rozbudowie linii produkcyjnej, w 2022 roku spółka poszerzy swoje portfolio nawozowe o cztery nowe produkty. ORLEN Paliwa współpracuje z rolnikami przede wszystkim w zakresie sprzedaży paliw i dostaw LPG do instalacji zbiornikowych. Natomiast ORLEN Oil dostarcza oleje silnikowe, oleje hydrauliczne, oleje przekładniowe, a także oleje wielofunkcyjne dla maszyn rolniczych. Z kolei należąca do Grupy ORLEN spółka Energa Obrót wspiera rolników w zakresie odnawialnych źródeł energii m.in. poprzez instalacje fotowoltaiczne od projektu po realizację, sprzedaż energii elektrycznej czy usługi z zakresu efektywności energetycznej.

Uczestnicy EU Agro-Trade Platform będą mogli za pośrednictwem platformy networkingowej umówić się na bezpośrednie spotkania B2B z przedstawicielami spółek z Grupy ORLEN i szczegółowo poznać ich ofertę.

W ramach wydarzenia 25 marca zorganizowany zostanie także webinar, podczas którego eksperci będą dyskutować m.in. o wyzwaniach współczesnego rolnictwa. Ponadto Aleksandra Filip, ekspert z Biura Innowacji i Rozwoju PKN ORLEN przedstawi jaki wpływ ma Europejski Zielony Ład na rozwój multienergetycznej Grupy ORLEN. Udział w wydarzeniu, po wcześniejszym zarejestrowaniu się, będzie bezpłatny.

Anwil

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *