Grupa Azoty poszukuje innowacyjnych rozwiązań w ramach KPT ScaleUp

W wyniku 3-etapowego procesu rekrutacji do 6. edycji programu KPT ScaleUp, Grupa Azoty nawiązała współpracę z czterema startupami, które przedstawiły najciekawsze rozwiązania z obszaru Przemysłu 4.0. Przez najbliższych sześć miesięcy, wybrane startupy zyskają możliwość bezpośredniej współpracy ze spółką nad swoimi innowacyjnymi pomysłami. Docelowo, po pół roku akceleracji z Grupą Azoty, zostaną przygotowane konkretne rozwiązania, przystosowane do wdrożenia w spółce.

W ramach tegorocznej edycji programu, Grupa Azoty wraz z wybranymi startupami będzie rozwijać rozwiązania z obszaru wsparcia cyfryzacji procesów produkcyjnych, logistycznych, a także technologii wspierających dalszą transformację spółki, zgodnie z założeniami Europejskiego Zielonego Ładu.

Wśród firm wybranych przez Grupę Azoty do współpracy znalazły się: Reliasol – startup, specjalizujący się w opracowywaniu i implementacji modeli predykcyjnych i eksperckich w oparciu o koncepcję Predictive & Prescriptive Maintenance, Sternkraft – odpowiadający za system Safeway przeznaczony do obsługi i kontroli systemów logistycznych, Silencions – startup, który oferuje rozwiązania akustyczne, zapewniające redukcję hałasu oraz wibracji mechanicznych i VReact – specjalizujący się w szkoleniach w technologii VR dla rynku przemysłowego.

Dobór odpowiednich Partnerów, dysponujących rozwiązanymi wychodzącymi naprzeciw potrzebom Grupy Azoty, jest dla nas sprawą kluczową. Udział w programie to jeden z fundamentów naszego ekosystemu innowacji, który otwiera nas na nowe technologie i współpracę z zaawansowanymi technologicznie podmiotami. Wspólnie opracowane bądź udoskonalone rozwiązania mają szansę znaleźć zastosowanie w obszarach istotnych dla naszej spółki. Z kolei dla startupów, akceleracja z Grupą Azoty to niepowtarzalna szansa na przetestowanie oferowanych rozwiązań w otoczeniu biznesowym – podkreśla dr Grzegorz Kądzielawski, Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

Grupa Azoty jest jednym z partnerów programu akceleracyjnego KPT ScaleUp od 2019 roku. Celem uczestnictwa w programie jest uzyskanie dostępu do innowacyjnych pomysłów, możliwości testowania nowych produktów, modeli biznesowych i usług, z perspektywą na ich komercjalizację. Wszyscy partnerzy zyskują możliwość współpracy z wybranymi startupami i przetestowania wybranych projektów w formie pilotażu przez okres 6 miesięcy. W trzech minionych rundach Grupa Azoty przeprowadziła akcelerację 10 startupów.

Akcelerator KPT ScaleUP działa w ramach Krakowskiego Parku Technologicznego. Do tegorocznej edycji programu wybranych zostało łącznie 12 startupów. Dzięki udziałowi w KPT ScaleUp, technologiczne startupy zyskują możliwość nawiązania współpracy m.in. z Grupą Azoty. KPT ScaleUP oferuje startupom bezzwrotną dotację w wysokości do 200 000 złotych oraz pakiet szkoleń i konsultingu do 50 000 złotych.

Azoty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *