Giełdowy rynek towarów rolno-spożywczych – jak to działa? Spotkania on-line!

Z niemałym trudem rusza polska giełda rolna. Nie giełda towarowa, taka jak w większych miastach, ale rynek giełdowy, na którym handlować można instrumentami, takimi jak np. SPOT czy futures, kontrakt na przyszłe zbiory. Jakie korzyści z tego odniosą rolnicy? Większą opłacalność produkcji i zabezpieczenie przed sezonowymi wahaniami cen.

Rynek giełdowy z racji minimalnej kwoty transakcji, raczej będzie preferował większych rolników, a mniejsi – by móc na niego wejść – będą się łączyli. Ale nawet ci, którzy bezpośrednio nie będą w nim uczestniczyli, będą mieli jasną i publicznie dostępną aktualną cenę płodów rolnych. Zmniejszy więc to skalę naciągania przez pośredników.

Jak to działa w szczegółach? Sprawa jest prosta, wystarczy się nauczyć.

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza do udziału w spotkaniach on-linie nt. „Platforma żywnościowa – zasady funkcjonowania”.

Są one częścią projektu realizowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej PIB oraz Instytut Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego.

Termin realizacji spotkań dla województwa pomorskiego został przesunięty na czerwiec 2020 r. Dokładna data będzie znana wkrótce.

Linka do rejestracji:

www.kowr.conrego.com

PODR, red.AS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *