Gala nagród „Polski Przedsiębiorca 2020 GPC”

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk uczestniczył w uroczystej gali wręczenia nagród „Polski Przedsiębiorca 2020 Gazety Polskiej Codziennie”.

– Kapitał ma narodowość. Ta prawda przez długie lata przewijała się bardzo wyraźnie w myśleniu o polskim biznesie. Bardzo duże zasługi w tym, aby ta świadomość docierała do wszystkich przedsiębiorców, do wszystkich obywateli, ma Gazeta Polska Codziennie – powiedział wygłaszając laudację wicepremier Henryk Kowalczyk.

Wicepremier przypomniał, że polski kapitał w czasie pandemii podjął dużą odpowiedzialność podtrzymania polskiej gospodarki. Wskazał również, że polskie rolnictwo, dzięki zauważonym przez kapitułę konkursu firmom, może być spokojne o swoją przyszłość.

Podczas sobotniej gali wicepremier Kowalczyk wręczył nagrodę laureatowi w tej kategorii, którym została firma SAMASZ Sp. z o.o.

Firma powstała prawie 30 lat temu w pożyczonym garażu, z pożyczonymi narzędziami. Obecnie eksportuje do 60 krajów i daje pracę około tysiącu osobom.

 

MRiRW, fot. MRiRW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *