Fungicyd w duecie to same plusy

Innowacyjność firmy Ampol-Merol to ciągły postęp, który między innymi przejawia się poprzez wprowadzanie na rynek krajowy nowości produktowych. Oferta poszerzyła się o najnowszy produkt z grupy pestycydów o nazwie Elatus Plus.

Jest to fungicyd nowej generacji, który zawiera innowacyjną substancję aktywną należącą do grupy karboksamidów – solatenol. Dla pełnej i bardziej skutecznej ochrony roślin Elatus Plus został połączony w pakiet z doskonałym preparatem triazolowym o nazwie Menara 410 EC. W takim duecie mieszanina substancji aktywnych jak solatenol, propikonazol i cyprokonazol wykazuje różne mechanizmy zwalczania grzyba oraz jest skuteczna na jego każdym etapie rozwoju. To połączenie gwarantuje nam długie profilaktyczne zabezpieczenie roślin przed chorobami, jak również wykazuje działanie lecznicze oraz interwencyjne w przypadku już zainfekowanych roślin.
Prezentowany pakiet dedykowany jest do ochrony roślin zbożowych, takich jak: pszenica ozima i jara, pszenżyto ozime, żyto oraz jęczmień ozimy i jary.

Pakiet Elatus Plus Menara to wysoce skuteczne rozwiązanie przy zwalczaniu wielu chorób zbożowych, takich jak:
w pszenicy: rdza brunatna pszenicy, rdza żółta, septorioza paskowana liści pszenicy, septorioza plew, brunatna plamistość liści (DTR), mączniak prawdziwy
w pszenżycie: rynchosporioza zbóż, rdza brunatna, septorioza paskowana liści, septorioza plew, brunatna plamistość liści (DTR), mączniak prawdziwy
w życie: rdza brunatna żyta, rynchosporioza zbóż, mączniak prawdziwy
w jęczmieniu: plamistość siatkowa jęczmienia, rynchosporioza zbóż, ramularia, rdza jęczmienia, mączniak prawdziwy
Pakiet Elatus Plus Menara posiada szeroką rejestrację co do terminu stosowania. Można go polecać od fazy pierwszego kolanka BBCH 31 do końca fazy kłoszenia BBCH 59. Choć ze względu na jego wysoką skuteczność ograniczania chorób liści zalecany jest w terminie od fazy wczesnego pojawienia się liścia flagowego BBCH 37 do BBCH 39.

Substancja SOLATENOL™ szybko wchłania się w warstwę woskową i tkanki liścia, co zapewnia ich długą ochronę, a jego przemieszczanie się w roślinie dodatkowo chroni nowe powstałe przyrosty. Solatenol doskonale pokrywa powierzchnię liścia i wykazuje wysoką odporność na zmywanie. To wszystko wpływa na fakt, że Elatus Plus Menara to rozwiązanie wysoce skuteczne, o długim efekcie działania, szerokim zakresie zwalczanych chorób oraz bezpieczne dla roślin i środowiska.
 
Telegram o Pakiecie Elatus Plus Menara:
Najskuteczniej chroni zboża przed rdzą, septoriozami i DTR
Dopuszczony do stosowania w wielu gatunkach zbóż
Posiada szeroki zakres terminu stosowania BBCH 31-59
Skuteczny w zwalczaniu grzybów, które już wykazują uodpornienia
To mieszanina trzech substancji aktywnych o różnym mechanizmie działania
Rozwiązanie kompleksowe do zwalczania i ochrony roślin zbożowych
Szybkie i wyniszczające działanie
Bezpieczny dla roślin
Technologia godna XXI wieku
Renomowany światowy producent Syngenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *