Fundacja Rolnictwa AGCO wspiera walkę z pandemią

AGCO i założona przez nią Fundacja Rolnictwa AGCO przekazały europejskim i bliskowschodnim organizacjom non-profit ponad 100 tys. dolarów, środki
ochrony indywidualnej oraz wyposażenie medyczne, by wspomóc walkę z COVID-19.

Organizacje, do których trafiła pomoc, to m.in. Trussell Trust z Wielkiej Brytanii, Światowy Program Żywnościowy (WFP) z Turcji i Banco de Alimentos de Madrid z Hiszpanii

Fundacja Rolnictwa AGCO (AGCO Agriculture Foundation, AAF), prywatna organizacja z siedzibą w Liechtensteinie, której celem jest rozwiązanie problemu głodu na świecie dzięki zrównoważonemu rozwojowi rolnictwa, przekazała 90 tys. dolarów trzem organizacjom non-profit, by mogły zająć się problemem głodu i biedy w regionach, które najbardziej ucierpiały w wyniku pandemii COVID-19.

Darowizny, które trafiły do Wielkiej Brytanii, Turcji i Hiszpanii w ramach drugiego etapu programu pomocy w walce z COVID-19, zapoczątkowanego przez AAF, zostaną wykorzystane na zakup i rozdysponowanie racji żywnościowych i artykułów gospodarstwa domowego w społecznościach w Europie i na Bliskim Wschodzie, w których pracują i
mieszkają klienci, dealerzy, dostawcy i pracownicy AGCO.

W pierwszej fazie swojego programu pomocowego fundacja AAF wspierała akcję Światowego Programu Żywnościowego ONZ, która opiewała na kwotę 100 tys. dolarów i skupiała się na najbardziej zagrożonych społecznościach w krajach Ameryki Łacińskiej i Afryki. Prosimy o wsparcie kampanii AAF przez dokonanie darowizny na stronie Światowego Programu Żywnościowego w USA lub w aplikacji SharetheMeal, wspierając zespół #AGCOAgricultureFoundation. Fundacja Rolnictwa AGCO podwaja wszystkie wpłaty na powyższą kampanię do wysokości 100 tys. dolarów, by zwiększyć jej zasięg i zebrać dodatkowe fundusze na roczne zapasy żywności dla 342 dzieci, a także wesprzeć działaniaŚwiatowego Programu Żywnościowego w 83 krajach, co obejmuje m.in. akcje wspierające drobnych rolników.

Poniższe organizacje non-profit dokładają wszelkich starań, by wykorzystać darowizny w sposób, który zapewnia odpowiednią reakcję na sytuacje kryzysowe i pozytywnie wpływa na społeczności, którym niesiona jest pomoc. Trussell Trust przeznaczy darowiznę na program rozwoju banków żywności w Wielkiej Brytanii, tak by dostarczać żywność osobom żyjącym w ubóstwie i odczuwającym negatywne skutki kryzysu. Planowana jest również kampania nawołująca do zmian prowadzących do rozwiązania problemu głodu w Wielkiej Brytanii. Fundusze zostaną wykorzystane do stworzenia awaryjnych magazynów i systemów dystrybucji, by zapewnić szybką dostawę masowo przekazywanych produktów do poszczególnych banków żywności.

Na początku pandemii banki żywności wydawały ponad 6250 paczek żywnościowych dziennie, z czego 3 tys. trafiało do dzieci. W przypadku Światowego Programu Żywnościowego w Turcji darowizna zostanie przeznaczona na niezbędną pomoc dla osób szczególnie zagrożonych, które przebywają na terytorium tego kraju, głównie uchodźców. Fundusze zostaną również wykorzystane na wsparcie Projektu Adaptacji Źródeł Utrzymania („Kuchnie Nadziei”) w czasie pandemii COVID-19, prowadzonego przez WFP w ośmiu prowincjach Turcji: Ankarze, Stambule, Izmirze, Sanliurfie, Adanie, Kilisie, Mardinie i Gaziantepie. Fundusze pokryją koszty zakupu jedzenia, surowców i innych towarów potrzebnych do wsparcia lokalnych jadłodajni, by walczyć ze skutkami pandemii COVID-19 w Turcji. Organizacja będzie wydawała do dwóch posiłków dziennie dla ponad 4 tys. osób w ośmiu miastach.

Banco de Alimentos wykorzysta wsparcie finansowe na zakup jedzenia do banku żywności w Madrycie, transport posiłków i rozdysponowanie ich pomiędzy najbardziej potrzebujące osoby w mieście i na jego obrzeżach, które znacznie ucierpiały w wyniku pandemii COVID-19. Organizacja zbiera pełnowartościową żywność z supermarketów, a także owocei warzywa z Mercamadrid, najważniejszego rynku hurtowego w Hiszpanii. Ułatwia również integrację najmniej uprzywilejowanych grup społecznych i prowadzi działania edukacyjne dotyczące marnowania żywności, zdrowej diety i ochrony zdrowia. Obecnie Banco de Alimentos wydaje ponad 190 tys. posiłków dziennie. Trafiają one głównie do dzieci.

Agco, red.AS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *