Fundacja Alberta Schweitzera z tytułem TOP CHARITY 2019!

Fundacja Alberta Schweitzera otrzymała tytuł TOP CHARITY 2019 stając się tym samym jedną z czterech najskuteczniejszych organizacji zwierzęcych na świecie już drugi rok z rzędu!

Fundacja Alberta Schweitzera po raz kolejny otrzymała prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez Animal Charity Evaluators (ACE) – amerykańską organizację zajmującą się wyłonieniem najskuteczniejszych fundacji prozwierzęcych na świecie. Dogłębnie analizując pracę najważniejszych organizacji wyróżniła grono najbardziej efektywnych. Przekazane im darowizny będą szczególnie pożytecznie wykorzystywane.

Do tej pory ACE przeanalizowało ponad 500 organizacji zajmujących się dobrostanem i prawami zwierząt na całym świecie. W bieżącym roku ACE przyjrzało się 25 najbardziej obiecującym organizacjom spośród 266 i intensywnie przeanalizowało 22 z nich. Najwyższą nagrodę – Top Charity – przyznano tylko czterem organizacjom zajmującym się ochroną praw zwierząt. Fundacja Alberta Schweitzera, wraz z niemieckim oddziałem, już po raz drugi z rzędu została zaliczona do jednej z nich, a więc jednej z czterech najskuteczniej działających organizacji charytatywnych na świecie.

 

Każda organizacja ma swoje mocne i słabe strony, których znajomość może okazać się bardzo pouczająca i z których można wyciągnąć konstruktywne wnioski. Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że ACE, poddając naszą fundację ponownie tak gruntownej analizie, także w tym roku postanowiła odznaczyć nas najwyższym wyróżnieniem TOP CHARITY 2019. Oznacza to, że nasz zespół jest bardzo efektywny w pracy na rzecz zwierząt i że idziemy we właściwym kierunku – podsumowuje sukces Karolina Skowron, dyrektorka Fundacji Alberta Schweitzera.

 

Fundacja Alberta Schweitzera działa w Polsce i w Niemczech na rzecz poprawy losu zwierząt hodowlanych, negocjując z biznesem oraz promując dietę roślinną. W 2018 i 2019 roku fundacja przekonała w Polsce ponad 40 największych firm do rezygnacji z jaj z chowu klatkowego oraz kilka firm do rezygnacji ze sprzedaży żywych karpi, rozwinęła program Tydzień na Weganie, promujący roślinną dietę wśród konsumentów, współorganizowała największy protest na rzecz zwierząt w Polsce, stworzyła pierwsze w historii Kongresu Kobiet “Centrum Zwierząt”, będącego ważnym łącznikiem pomiędzy ruchem prozwierzęcym i innymi ruchami sprawiedliwości społecznej,  oraz przekonała Kongres Kobiet do wdrożenia 100% roślinnego cateringu. Przeprowadziła także kilka skutecznych kampanii globalnych przeciwko, m.in., Starbucksowi, Marriotowi, Best Western wraz z partnerami z koalicji Open Wing Alliance. To pierwsza fundacja z przedstawicielstwem w Polsce, która otrzymała ten tytuł. Nagroda TOP CHARITY oznacza, że Fundacja Alberta Schweitzera to obecnie jedna z czterech najskuteczniejszych organizacji prozwierzęcych na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *