Fabryki Kärchera już są neutralne dla klimatu

Firma Alfred Kärcher SE & Co. KG opublikowała swój nowy cyfrowy raport dotyczący zrównoważonego rozwoju. W tym roku, ekspert w dziedzinie czyszczenia uczynił swoje fabryki na całym świecie neutralnymi pod względem emisji CO2 i intensywnie koncentruje się na zielonej energii. Firma rodzinna kompensuje wszystkie nieuniknione emisje CO2 za pośrednictwem swojego partnera organizacji First Climate i wspiera w ten sposób projekt ochrony lasów deszczowych w Brazylii.

 

Kluczowym elementem naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju jest stosowanie większej ilości materiałów pochodzących z recyklingu” – wyjaśnia Hartmut Jenner, Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu. „Tylko w naszych urządzeniach  wysokociśnieniowych elementy wykonane z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu są już stosowane w ponad 100 wariantach urządzeń”.

 

Ponadto, firma dostosowuje fabryki i procesy, aby w jeszcze większym stopniu oszczędzać zasoby naturalne. Przykładowo, 75% zakupów materiałów do produkcji we wszystkich fabrykach firmy na świecie dokonywanych jest od dostawców regionalnych (odległość do zakładu produkcyjnego poniżej 1000 km). Zmniejsza to odległości transportowe i minimalizuje emisję CO2.

 

 

Karcher, oprac.red.AS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *