Ericsson wspiera projekty IoT (Internet of Things) na obszarach wiejskich

List intencyjny podpisany przez firmę Ericsson oraz Fundację PLON obejmuje wspólne przygotowanie oferty usług i aplikacji przeznaczonych dla gospodarstw rolnych.

Współpraca Ericsson oraz Fundacji PLON dotyczyć będzie rozwoju koncepcji, wdrożenia i komercjalizacji rozwiązań IoT dla sektora rolniczego w Polsce. Zaangażowane strony oczekują, że automatyzacja procesów oraz optymalizacja kosztów przyczynią się bezpośrednio do modernizacji gospodarstw rolnych.

„Rozwój internetu rzeczy to jeden ze strategicznych celów firmy Ericsson. Rozwiązania dla rolnictwa mają ogromny potencjał w bieżącym wykorzystaniu technologii w pracy rolniczej. Wdrożenie internetu rzeczy jest krokiem ku kolejnej generacji sieci mobilnych, czyli 5G. Istotnym elementem jest rozpoznanie potrzeb środowiska rolniczego, dlatego współpraca z Fundacją PLON będzie w naszych zamierzeniach wzbogacona o doświadczenia środowisk akademickich” powiedział Martin Mellor, szef firmy Ericsson w Polsce.

„Współpraca z firmą Ericsson otwiera nowe możliwości zmian organizacji pracy w rolnictwie. Działalność Fundacji PLON pozwoli na weryfikację oraz edukację rozwiązań, które przyczyniają się bezpośrednio do modernizacji gospodarstw rolnych ” powiedział Robert Kaczanowski, prezes Fundacji PLON.

Sygnatariusze listu intencyjnego są otwarci na  współpracę z uczelniami  wyższymi. Współpraca z naukowcami pomoże skonkretyzować oraz nadać właściwy kierunek wdrożenia technologii IoT w branży rolnej.

 

O Fundacji PLON

Fundacja Plon została powołana przez Krajowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych.

Fundacja podejmuje inicjatywy mające na celu wspierać modernizację gospodarstw rolnych oraz działa na rzecz poprawy jakości życia na wsi. Swoją działalnością uzupełnia te obszary, w których rolnicy i inni mieszkańcy wsi nie mogą skorzystać z dofinansowania ze środków unijnych.

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zrównoważonych społecznościach na całym świecie.

Działamy w ponad 180 krajach i zatrudniamy przeszło 110 000 pracowników. Ericsson założony w 1876 roku, ma centralę w Sztokholmie. W 2016 roku firma osiągnęła sprzedaż netto w wysokości 222,8 mld SEK. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *