Eliminacje PROCAM CUP za nami, jutro finał!

Eliminacje regionalne PROCAM CUP już za nami. Odbyły się w 6 lokalizacjach w całej Polsce, trwały 4 tygodnie, a udział wzięli chłopcy z rocznika 2007 i młodsi oraz dziewczęta z rocznika 2006 i młodsze. Już 10 czerwca odbędzie się wielki finał we Wronkach, a zwycięzca turnieju wygra wyjazd na mecz piłkarskiej Reprezentacji Polski w ramach Ligi Narodów.

Pierwsze mecze rywalizacji rozegrane zostały w województwie lubelskim. Zawodnicy LKS Korzenica od samego początku dyktowali warunki w swoim regionie: zdobyli 24 bramki, przy zaledwie jednej straconej, a najlepszym zawodnikiem drużyny uznany został Damian Jackowski (rocznik 2007). Świetnie zaprezentował się również Sokół Zwierzyniec, który był o krok od awansu, ale przegrana w meczu ze Stowarzyszeniem Bliżej Dzieci pokrzyżowała jego plany. Trzecim na podium był Granit Bychawa, który pokazał dobry styl gry i najlepszego zawodnika turnieju – Igora Czuryło (rocznik 2009).

Następnie eliminacje rozegrano w zachodniopomorskiem. Zwycięzcą okazała się Parafialna Akademia Piłkarska BOSKO Sulęcin i to ją właśnie zobaczymy na wielkim finale we Wronkach. Zawodnicy z Sulęcina wygrali wszystkie mecze, zdobyli 16 bramek, a stracili trzy. Najlepszym strzelcem uznano Mateusza Kaczorowskiego, który w meczu z Avatarem Lekowo, zapewnił swojej drużynie awans. I choć Avatar Lekowo sumarcznie zdobył więcej bramek (20), to przegrana z drużyną z Sulęcina umieściła ich na drugim miejscu. Trzecim był zespół Biali Sądów, a jego najlepszym zawodnikiem – Jakub Guzik.

Na Śląsku triumfowała drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 z Kluczborka. Wyniki przesądził pierwszy mecz, w którym Kluczborczanie pokonali Kamiennogórską Akademię Piłkarską. Warte podkreślenia jest, że najlepszą zawodniczką drużyny została Julia Kołodziej (rocznik 2007), zdobywczyni 3 goli. Trzecią na podium była drużyna Start Namysłów, z najlepszym zawodnikiem drużyny – Miłoszem Simlatem (rocznik 2009).

W Wielkopolsce eliminacje były bardzo emocjonujące, bo aż do ostatnich sekund nie było wiadomo, kto je wygra. UKS Śrem okazał się najlepszy w regionie, zdobył 36 goli, a stracił jednego. Co ciekawe, ów stracony gol strzelony został przez Milenę Bednarek z SP nr 5 w Wałczu, a jej drużyna – w stu procentach żeńska – została ulubieńcem publiczności. Trzecim na wielkopolskim podium był zespół Chrobry Boleszkowice.

Na Pomorzu najlepszym okazał się UKS Saturn Ostrowite, a rywalizacja była bardzo wyrównana. Drugie miejsce ostatecznie zajął Sokół Zblewo, niewiele ustępując piłkarzom z Ostrowitego. Najlepszym graczem zwycięskiej drużyny został Patryk Juszczak, a drużyny ze Zblewa – Szymon Piaskowski. Na podium znaleźli się ponadto gospodarze rozgrywek – ZS Subkowy.

Szóste – i ostatnie – rozgrywki eliminacyjne odbyły się w woj. warmińsko-mazurskim w Dobrym Mieście. Tam zwyciężyli gospodarze – drużyna Michałki. Sumarycznie zdobyli 24 bramki, a stracili tylko jedną. Niewiele gorzej wypadli piłkarze z SP Brudki Stare, którzy przegrali tylko z Michałkami. Ostatnimi na podium byli gracze z LUKS Czerwin.

– Dodajemy dzieciom skrzydeł w dążeniu do realizacji swoich pasji – mówi Michał Ciszak, Prezes PROCAM. – Poprzez organizowanie cyklicznej imprezy sportowej dążymy, aby te pasje wspierać możliwie jak najwcześniej, bo nic nie jest tak ważne jak wyzwalanie dziecięcej radości – dodaje.

Turniej piłkarski skierowany jest do drużyn i szkół ze wsi oraz miejscowości do 25 tysięcy mieszkańców, a jego patronem jest Polski Związek Piłki Nożnej.

– Nie trzeba być z wielkich miast, by osiągnąć sukces w sporcie. Najważniejsze są determinacja, sumienność, pracowitość oraz pokora. Łącząc te wszystkie cechy i dokładając do nich talent i odrobinę szczęścia, istnieje wielkie prawdopodobieństwo sukcesu – mówi Paweł Janas, były trener Reprezentacji Polski, który obecny będzie na finale.

Początek wielkiego finału PROCAM CUP 2018 zaplanowany został na niedzielę 10 czerwca na godzinę 12:00 na Stadionie we Wronkach. Ceremonia zakończenia turnieju odbędzie się około 16:30.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *