Elatus Plus Zboża – skuteczna ochrona fungicydowa zbóż od Ampol-Merol

W tym roku wegetacja roślin wyjątkowo szybko nabrała wiosennego tempa. Ten fakt generuje dużą liczbą zagrożeń występujących na polu. Widzimy agrofagi, których w latach ubiegłych nie odnotowaliśmy. Musimy działać szybko i zdecydowanie. Skuteczna ochrona to odpowiedni dobór substancji aktywnych,które niszczą patogeny na każdym etapie rozwoju a jednocześnie na długo zabezpieczają rośliny przed kolejnymi infekcjami.  

Taką rolę spełnia zabieg grzybobójczy pakietem Elatus Plus Zboża.
To kompleksowe rozwiązanie, przeznaczone do zwalczania już istniejących chorób grzybowych i zapobiegania dalszym ich rozwojem.
Pakiet posiada szeroki zakres terminu stosowania – BBCH 31-BBCH 69, czyli od pierwszego kolanka do końca kwitnienia. Jednak najwyższą efektywność osiąga w zabiegu T2, czyli na liść flagowy BBCH 37-39.    
Elatus Plus Zboża to bezpieczny dla roślin zestaw, który składa się z dwóch oddzielnych preparatów w jednym kartonie. Przeznaczony jest do ochrony od 8,33 do 10 ha powierzchni plantacji. W środku znajduje się Elatus Plus (5 l) oraz Sakura 274 EC (5 l).
Elatus Plus to 100 g czystego solatenolu (benzowidyflupyr), który należy do grupy karboksyamidów SDHI o bardzo dobrych właściwościach fizjologicznych dla roślin. Zmniejsza wydzielanie etylenu, przez co w roślinach sprawniej zachodzi proces fotosyntezy i transport asymilatów z liści do kłosa. Dodatkowo zabezpiecza roślinę przed nadmierną utratą wody oraz skutecznie zapobiega i leczy choroby tj. septorioza liści, septorioza plew, rdza żółta, rdza brunatna, rynchosporioza, ramularia w jęczmieniu i inne. Substancja wykazuje wysoką lipofilność i doskonale łączy z woskami liści, zachowując skuteczną ochronę.
Towarzyszący mu fungicyd Sakura 274 EC zawiera  dwa triazole: tebukonazol i bromukonazol. Te substancje szybko niszczą już dobrze rozwinięte – chorobotwórcze grzybnie w roślinie.
Elatus Plus Zboża wyłącznie od Ampol-Merol to idealne rozwiązanie do osiągnięcia najwyższych plonów i ekonomicznej satysfakcji.
Więcej informacji www.elatus.ampol-merol.pl.

zzs. 2056

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *