Dziś ruszają CTR

Największe targi rolno – spożywcze w Polsce. W jednym miejscu i czasie – maszyny rolnicze, środki do produkcji rolnej, wystawa zwierząt, specjały żywnościowe z całej Polski i świata.

Wystawa maszyn i urządzeń rolniczych, nowinek technologicznych, w tym także tych, które zostały wyróżnione na targach Agritechnika w Hannoverze, zdrowa żywność, Europejskie Forum Młodych Rolników, IV Forum Sektora Wołowiny, Polsko Kazachstańskie i Polsko – Ukraińskie fora branżowe, liczne konferencje i spotkania branżowe, międzynarodowe rozmowy B2B, a także atrakcje: wystawa zwierząt hodowlanych, degustacje żywności, prezentacje stołów wigilijnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich ze wszystkich regionów Polski oraz występ króla disco polo Zenka Martyniuka – to wszystko czeka na odwiedzających 2. Centralne Targi Rolnicze 2017, które odbędą się w dniach 30 listopada – 2 grudnia w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo w warszawskim Nadarzynie.

Centralne Targi Rolnicze to największe w Polsce targi agrobiznesu. Premierowa edycja targów przyciągnęła do warszawskiego Nadarzyna 78 930 osób, w tym przedsiębiorców rolnych, rolników, sadowników, przedstawicieli izb rolniczych i organizacji branżowych, a także zwykłych mieszkańców regionu. Wystawa rolnicza obejmuje zarówno technikę rolniczą (sprzęt rolniczy, maszyny rolnicze), nasiona, nawozy, środki ochrony roślin, żywność, a także innowacyjne usługi dla rolnictwa czy doradztwo rolnicze. Targom towarzyszą szkolenia, spotkania i konferencje branżowe, w tym m.in. II Europejskie Forum Młodych Rolników i IV Forum Sektora Wołowiny. Na targi przyjeżdżają też liczne misje gospodarcze przedsiębiorców z zagranicy mn. z Kazachstanu, Ukrainy, Algierii, Wietnamu, Iranu czy Iraku. Przedsiębiorcy biorą udział w sesjach B2B z potencjalnymi partnerami z Polski na zasadzie matchmakingu.

Organizatorzy Targów zapewniają także szereg atrakcji dla odwiedzających, a wśród nich  występy wokalno-muzyczne Kół Gospodyń Wiejskich oraz warsztaty ozdób bożonarodzeniowych. Panie z kół z różnych regionów Polski zaprezentują też między innymi regionalne stoły bożonarodzeniowe. Dla wielu odwiedzających staną się one z pewnością inspiracją wprowadzenia nowości do bożonarodzeniowego menu. Na stoiskach odbywać się będą degustacje żywności oraz sprzedaż produktów tradycyjnych i regionalnych przygotowanych właśnie przez Koła Gospodyń Wiejskich – zarówno produktów spożywczych, jak i rękodzieła.

Dodatkową atrakcją, która z pewnością ucieszy mieszkańców miast, zwłaszcza dzieci, będzie wystawa zwierząt gospodarskich – bydła, kóz, gołębi oraz drobiu. W programie także prezentacja alpak z udziałem międzynarodowego sędziego oraz pokaz filcowania wełny z alpak. Zbliża się zima, więc będzie można także nabyć wyroby wełniane.
Wystawcy Centralnych Targów Rolniczych będą walczyć o Złote Żurawie Rolnictwa, których rozdanie zaplanowano podczas uroczystej gali.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.centralnetargirolnicze.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *