Drużyna Trelleborg zwycięża w Finale Ligi Farming Simulator

Drużyna Trelleborgzostała uznana za zwycięzcę i wygrała nagrodę w wysokości 30 000 euro, pokonując zespół Grimme po zaciętej rozgrywce, która odbyła się w ubiegły weekend w Erlangen w Niemczech.

Firma Corteva jest głównym sponsorem rolniczej gry wideo, stworzonej przez Giants Software, która przyciąga miliony wirtualnych rolników, chętnych do udziału w symulacji realnych operacji i ekonomiki zarządzania gospodarstwem rolnym.

Od rozpoczęcia Ligi w ubiegłym roku, w całej Europie rozegranych zostało 12 turniejów e-sportowych, zarówno online, jak i offline, podczas których gracze mogli kupować nasiona i środki ochrony roślin marki Pioneer®, produkowane przez firmę Corteva, a następnie stosować je w grze w prowadzonym przez siebie gospodarstwie.

„Gratuluję drużynie Trelleborg jej zasłużonego zwycięstwa! Zarówno w terenie, jak i w grze staramy się budzić entuzjazm do rolnictwa nowej generacji. Od graczy, których interesuje prowadzenie gospodarstwa, do przyszłych rolników, których pasjonuje gra – Farming Simulator stwarza wspaniałą okazję do interakcji z młodym pokoleniem” – mówi Monica Sorribas, Marketing Leader w Europie. „A umieszczenie naszych produktów w grze umożliwia wprowadzenie graczy w świat zaawansowanych zasad i technik prowadzenia gospodarstwa, od przygotowania gleby i wyboru nasion i środków ochrony roślin, po ich uprawę i w końcu sprzedaż plonów na rynku” – dodaje.

Strategia Zrównoważonego Rozwoju 2030 firmy Corteva obejmuje 14 celów, które powinny zostać osiągnięte w ciągu najbliższych 10 lat, i koncentrują się wokół naszych czterech filarów:

  • Cele, na osiągnięciu których skorzystają rolnicy,
  • Cele, na osiągnięciu których skorzysta ziemia,
  • Cele, na osiągnięciu których skorzystają społeczności, w tym zobowiązanie do aktywizacji młodzieży,
  • Cele dotyczące działalności firmy.

„Współpraca partnerska z Farming Simulator jest jedną z inicjatyw, podejmowanych przez firmę Corteva, w celu aktywizacji młodych ludzi i urzeczywistnienia naszej wizji zrównoważonego rozwoju, dzięki czemu życie nasze i przyszłych pokoleń stanie się bogatsze” – dodaje Monica Sorribas.

Więcej informacji na temat gry Farming Simulator i zawodów e-sportowych można znaleźć na stronie FSL.

Corteva Agriscience, red.AS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *