Druga edycja Manitou Cup za nami

Wielkie emocje towarzyszyły tłumowi zwiedzających podczas tegorocznych targów Opolagara w Kamieniu Śląskim. Po raz kolejny konkurs umiejętności dla operatorów maszyn – Manitou Cup cieszył się olbrzymim zainteresowaniem. Swoich sił mogli spróbować także dziennikarze i widzowie.

Tegoroczna Opolagra trwała od 9 do 11 czerwca. Najmocniejszym akcentem wystawy był konkurs dla operatorów Manitou Cup. Najlepsi w swoim fachu musieli zmierzyć się z wymagającym torem przeszkód i pokonać go za sterami najnowszych ładowarek teleskopowych Manitou z serii NewAG: MLT 737-130 PS. W finale przesiedli się na ładowarkę przegubową Mustang AL306.

Emocje sięgnęły zenitu

W sobotę tor należał już do profesjonalistów. Operatorzy musieli przejechać slalom z beczką na palecie, zmienić osprzęt, przenieść trzy baloty słomy oraz wrzucić piłkę do kosza. Co ważne – przejazdy były prowadzone synchronicznie, co dodatkowo podniosło poziom emocji. Za każdy błąd operatorowi naliczane były karne sekundy – liczyło się nawet zapięcie pasów bezpieczeństwa i zaciągnięcie hamulca ręcznego. Najlepiej z tym zadaniem poradził sobie Szymon Klinik, który uzyskał łączny czas za przejazd podstawowy i finałowy: 6 minut i 34 sekundy. Drugie miejsce zajął Marek Pizoń z czasem 6 minut i 46 sekund, trzecie natomiast Hubert Dwornik z czasem 7 minut i 8 sekund. Wszyscy otrzymali atrakcyjne nagrody i burzę braw od kibiców.

Gratka dla widzów

Trzeciego dnia w Manitou Cup mogli wziąć udział widzowie i także spróbować swoich sił w operowaniu maszynami. Dodatkowo można było obejrzeć bardzo ciekawe pokazy jazdy ładowarkami Manitou i Mustang. Podczas imprezy firma Manitou zbierała fundusze na rzecz fundacji WSPÓLNA NADZIEJA, która pomaga chorym dzieciom.

Nowości

Przez 3 dni Opolagry firma Manitou prezentowała także swoje wózki widłowe: podwieszany model TMM25, wózki spalinowe MI15G, MI25G, M30.4 oraz wózek elektryczny ME 316. Duże zainteresowanie wzbudziła nowa przegubowa ładowarka teleskopowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *