DRAMIŃSKI S.A. otrzymał Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP Andrzeja Dudy

Podczas uroczystej gali w Jasionce koło Rzeszowa w ramach Kongresu 590, firma DRAMIŃSKI S.A.  została uhonorowana prestiżową Nagrodą Gospodarczą Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w kategorii LIDER MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW. Nagrodę z rąk Prezydenta odebrał v-ce prezes Dramiński S. A. – Andrzej Wiktorowicz. W kategorii Narodowy Sukces wyróżnione zostały Warszawskie Zakłady Mechaniczne „PZL-WZM”, w kategorii Międzynarodowy Sukces – firma Melex sp. z o.o., z kolei w kategorii Odpowiedzialny Biznes – Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita.

Do konkursu firmę DRAMINSKI S.A. zgłosiło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Kapituła Nagrody złożona z ekspertów: przedsiębiorców, ekonomistów, przedstawicieli świata nauki i mediów wybrała 18 nominowanych, spośród których 7 finalnych laureatów wskazał Prezydent RP Pan Andrzej Duda.

Podczas Gali Prezydent RP podkreślił, że nagrody to forma promowania polskiej przedsiębiorczości, polskiej myśli, w tym myśli technologicznej. Jak dodał, wszyscy nagrodzeni pod koniec 2017 r. są „laureatami na rok 100-lecia odzyskania niepodległości”.

Nawiązał również do tradycji Centralnego Okręgu Przemysłowego, będącej – jak mówił – efektem myśli gospodarczej kraju, który odradzał się i chciał być jednym z wielkich państw europejskich.

– Od prawie 30 lat wracamy do grona krajów, które chcą się mienić europejskimi potęgami, które chcą się mienić najsilniejszymi w europejskiej konkurencji, a w efekcie i w konkurencji światowej. – Ktoś powie – „prezydent wyszedł i przesadza”. Nie, wszyscy ci, którzy dzisiaj sprawują władzę w naszym kraju, w tym ja jako prezydent RP, mamy tę wielką ambicję – chcemy, żeby Polska była krajem poważnym, żeby z Polską się liczono na arenie międzynarodowej, żeby nasz potencjał był dla świata wiadomy, żeby on funkcjonował w przestrzeni światowej, także w przestrzeni gospodarczej – powiedział Duda.

Dramiński S. A. znana jest z produkowania wilgotnościomierzy do ziarna, pH-metrów do gleby i płynów, elektronicznych wykrywaczy rui dla zwierząt, detektorów Mastitis, ultradźwiękowych testerów ciąży, a także mobilnych, lekkich i wytrzymałych ultrasonografów weterynaryjnych i medycznych.

W tym roku firma DRAMIŃSKI S.A. obchodziła jubileusz 30-lecia powstania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *