DowDuPont ogłasza nazwy trzech niezależnych przedsiębiorstw w związku z planowanym podziałem spółki

Dział Agriculture zostanie nazwany Corteva Agriscience™. Nazwa ma być odzwierciedleniem celu przedsiębiorstwa – polepszenia życia producentów i konsumentów produktów rolnych. Dział Materials Science przyjmie nazwę Dow i będzie kontynuacją 121-letniej uznanej na całym świecie tradycji innowacji i tworzenia wartości. Dział Specialty Products pozostanie jako firma DuPont i bazując na 215-letnim dziedzictwie naukowych innowacji, zajmie się przekształcaniem przemysłu i codziennego życia. 

Spółka DowDuPont (NYSE:DWDP) ogłosiła dziś nazwy trzech marek korporacyjnych, które powstaną zgodnie z planowanym podziałem spółki. Chociaż nazwy niektórych produktów w momencie podziału ulegną zmianom, wiele z nich w ramach każdej z nowo utworzonych firm będzie sprzedawanych pod ich obecnymi, powszechnie znanymi nazwami.
 
Wybór nazw jest kamieniem milowym w procesie tworzenia trzech silnych, niezależnych podmiotów, a każda z nazw odzwierciedla unikalne wartości poszczególnych firm. W trakcie rozwoju kluczową częścią naszej pracy będzie budowanie i wzmacnianie globalnych marek korporacyjnych, wyrażających nasze zaangażowanie, które wkładamy w kreowanie wartości poprzez innowacje; zaangażowanie wobec klientów, pracowników, inwestorów i wszystkich naszych interesariuszy – mówi Ed Breen, dyrektor generalny DowDuPont.
 
W ciągu sześciu ostatnich miesięcy zespoły Dow i DuPont osiągnęły niewiarygodne postępy,
a dzisiejsze ogłoszenie jest kolejnym dowodem ogromnego potencjału tkwiącego w tej historycznej fuzji, a teraz również podziale. Teraz przede wszystkim skoncentrujemy się na zwiększeniu synergii kosztowej i wzrostowej, realizowaniu naszych inwestycji w rozwój
i innowacje, a także rozdzieleniu się na trzy wiodące w swojej branży przedsiębiorstwa, które zaanonsowaliśmy – mówi Andrew Liveris, prezes rady nadzorczej DowDuPont.

Planowane przedsiębiorstwo Agriculture, z główną siedzibą w Wilmmington, Delaware, przyjmie nazwę Corteva Agriscience™. Nazwa opiera się na kombinacji słów „serce”
i „natura”.
 
Corteva Agriscience™ połączy trzy działalności o głębokich powiązaniach i oddaniu kilku pokoleniom rolników. Nowa nazwa odzwierciedla nasze zobowiązanie do zwiększenia ich produktywności, a także troskę o zdrowie i dobre samopoczucie konsumentów. Nazwa wyraża też nasz cel: polepszenie życia zarówno tych, którzy produkują, jak i konsumują produkty rolne, zapewniając również postęp dla przyszłych pokoleń. Dzięki najbardziej wyważonemu portfolio produktów w branży, prawie stuletniemu doświadczeniu agronomicznemu i niezrównanemu silnikowi innowacji, tworzymy nową firmę rolniczą, która będzie działać w harmonii z całym ekosystemem, aby zapewnić dostawy zdrowej żywności w sposób zrównoważony i wydajny – mówi James C. Collins, Dyrektor Operacyjny działu Agriculture w DowDuPont.
 
Z ponad 14 miliardami dolarów w wynikach pro forma 2017 i 2,6 miliarda dolarów w zysku operacyjnym EBITDA na 2017 rok, dział Agriculture posiada najbardziej wszechstronny
i zrównoważony portfel nasion i środków ochrony roślin na świecie. Planuje się też wprowadzenie szeregu nowych produktów, które umożliwią przedsiębiorstwu kontynuację w dostarczaniu wartości rolnikom obecnie i w dłuższej perspektywie.

Po oddzieleniu od DowDuPont nazwa Corteva Agriscience™ będzie nową marką korporacyjną, jednak przedsiębiorstwo nadal będzie oferowało produkty pod wieloma najbardziej rozpoznawalnymi produktowymi markami premium w rolnictwie, takimi jak: Pioneer®, Mycogen®, nowo zaprezentowany Brevant™, a także wielokrotnie nagradzany fungicyd Aproach® czy Quelex™, herbicyd z aktywnym Arylexem ™.
 
Została również zaprezentowana identyfikacja wizualna Corteva Agriscience™, można ją zobaczyć na stronie www.corteva.com.
 
W związku z planowanym utworzeniem przedsiębiorstwa Materials Science, zlokalizowanego
w Midland, Michigan, Jim Fitterling, Dyrektor Operacyjny działu Materials Science w DowDuPont komentuje: Marka Dow jest niezwykle mocnym fundamentem, który będziemy nieustannie rozwijać, by służyć naszym klientom. Ikoniczne logo czerwonego diamentu będzie elementem ciągłości dla wszystkich naszych interesariuszy, ponieważ tworzymy firmę innowacyjną, zorientowaną na klienta, integrującą i zrównoważoną. Będziemy kontynuować wieloletnią historię innowacji i skupiać się na najwyższych wartościach, takich jak szacunek dla ludzi, uczciwość i troska o środowisko.

Z prawie 44 miliardami dolarów zysku pro forma i 9,1 miliarda zysku operacyjnego EBITDA1
w 2017r. dział Material Science jest wiodącym dostawcą rozwiązań w zakresie inżynierii materiałowej. Wykorzystując swoją siłę w zakresie integracji i innowacyjności, skupi się na trzech pionierskich obszarach – opakowaniach, infrastrukturze i opiece konsumenckiej.
 
Planowane przedsiębiorstwo Specialty Products, zlokalizowane w Wilmington, Delaware, przyjmie nazwę DuPont, która odpowiada działalności z wysoce zróżnicowanymi produktami
i rozwiązaniami, które odmieniają nie tylko branżę, lecz także codzienne życie.

Od ponad 200 lat klienci zwracali się do firmy DuPont o pomoc, by przekształcać ich najlepsze pomysły w rzeczywiste produkty. Kreujemy lidera w dziedzinie innowacji, bazując na wieloletnich ekspertyzach i dorobku obydwu firm: Dow i DuPont, co zapewni znaczący rozwój, którego potrzebują nie tylko nasi klienci, ale cały świat. Jesteśmy głęboko poruszeni i dumni,
że nasza firma może nosić nazwę DuPont również w przyszłości – mówi Marc Doyle, Dyrektor Operacyjny działu Specialty Products w DowDuPont.
 
Z 21 miliardami dolarów zysku pro forma i 5,3 miliarda dolarów zysku operacyjnego pro forma EBITDA2 w 2017 roku, dział Specialty Products jest dobrze przygotowany na możliwości rozwoju w obszarach, w których współpraca z klientem i innowacje mają główne znaczenie dla tworzenia wartości.
 
Dodatkowe prace związane z rozbudową marek dla planowanych przedsiębiorstw działów Material Science i Specialty Products są w trakcie przygotowań. Przewiduje się, że utworzenie nowego przedsiębiorstwa dla Material Science nastąpi do końca pierwszego kwartału 2019 roku. Przeprowadzenie podziału działów Agriculture i Specialty Products jest planowane do 1 czerwca 2019 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *