Dni Pola z Ampol-Merol i Caldena

Dnia 20 czerwca w miejscowości Trępnowy odbyły się Dni Pola organizowane przez firmy Ampol-Merol i Caldena.

Tegoroczne spotkanie z rolnikami rozpoczęło się o godzinie 11.00. Muzyka, konkursy, wspólne biesiadowanie były przyciągającym tłumy tłem do spotkań z ekspertami następujących działów: Nasiennego, Nawozów, Środków Ochrony Roślin, Żywienia Zwierząt, Pakowania Plonów, Skupu.

Zobacz fotogalerię

 

Prelekcje w specjalnie przygotowanym namiocie dotyczyły w głównej mierze kształtowania plonów zbóż i rzepaków w okresie jesiennym, skutecznej ochrony obu upraw, nawożenia zarówno doglebowego, jak i dolistnego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również wystąpienia, w których omówiono kwestię optymalizacji kosztów żywienia, a także właściwego pakowania plonów z użyciem folii do sianokiszonki, siatek owijających i sznurków.

Wśród wystawców pojawili się przedstawiciele największych koncernów, takich jak: Syngenta, Bayer, Adama, Sumi Agro, BASF, Sowul & Sowul, Pioneer, Limagrain, Grupa Azoty, Luvena, K+S.

Rozmowy z Klientami trwały do godziny 16.00, a wśród poruszanych tematów pojawiły się odmiany rzepaku ozimego Strateg z Ragnarem F1 na czele.

Klienci dzielili się również pochlebnymi opiniami dotyczącymi pakietu Elatus Plus Menara, który wykazał niezwykłą skuteczność w walce z najważniejszymi chorobami grzybowymi, takimi jak rdza, septorioza czy brunatna plamistość liści. Zainteresowanie wzbudził również nowy herbicyd zbożowy Picona, który zwalcza najważniejsze chwasty jesienne, w tym mak i samosiewy zbóż.

Wiele emocji wzbudziło również wręczanie nagród. Na zwycięzców czekała bowiem kosiarka marki John Deere, nawozy dolistne Agravita(R) i paki NUTRIPACK Zboża.

Spragnionych wiedzy zapraszamy na stronę www.ampol-merol.pl do zakładki Akademia, gdzie znajduje się szereg interesujących artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *