Dialog o przyszłości europejskiego rolnictwa

Premier Mateusz Morawiecki, komisarz Phil Hogan oraz prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz w sobotę 2 marca spotkają się z uczestnikami Europejskiego Forum Rolniczego. Tematem debaty będzie polityka zrównoważonego rozwoju jako szansa dla polskich obszarów wiejskich. Spotkanie w podrzeszowskiej Jasionce będzie mało formułę Dialogu Obywatelskiego.

Początek: sobota, 2 marca 2019 roku, godz. 09:00

Miejsce: Europejskie Forum Rolnicze, G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego, Jasionka k. Rzeszowa

Goście:

Mateusz Morawiecki – Prezes Rady Ministrów RP
Phil Hogan – Komisarz UE ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich
Władysław Kosiniak-Kamysz – Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, były minister pracy i polityki społecznej

Rejestracja

Dialog obywatelski odbędzie się w ramach II. edycji Europejskiego Forum Rolniczego. Aby wziąć udział w spotkaniu należy zarejestrować się na stronie internetowej wydarzenia: www.forum-jasionka.pl (2 dzień Forum, 2 marca 2019). Udział w Forum oraz w spotkaniu jest bezpłatny.

Dialog z obywatelami

Jednym z założeń Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR), przyjętej przez Radę Ministrów RP w 2017 roku, jest położenie nacisku na harmonijny rozwój obszarów wiejskich całego kraju, z efektywnym wykorzystaniem wszelkich dostępnych środków finansowych – zarówno unijnych, jak i krajowych.

Tematyka spotkania w Jasionce będzie koncentrowała się m.in. na sposobach realizacji SOR w odniesieniu do celów Wspólnej Polityki Rolnej (WPR). Spotkanie z gośćmi Dialogu Obywatelskiego będzie zatem okazją do dyskusji o bieżących wydarzeniach w europejskim rolnictwie oraz cennym źródłem wiedzy.

Dialogi Obywatelskie to inicjatywa KE, której celem jest rozbudzenie debaty na tematy europejskie. Spotkania w tej formule odbywają się w krajach UE od 2012 r. Podczas dialogów komisarze oraz przedstawiciele instytucji UE przestawiają zagadnienia związane z działaniem wspólnoty oraz słuchają opinii i propozycji obywateli na temat funkcjonowania Unii.

Spotkanie w Jasionce organizowane jest z inicjatywy Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, wspólnie z Europejskim Forum Rolniczym.

Bezpłatna rejestracja na Europejskie Forum Rolnicze trwa do 25 lutego 2019

Europejskie Forum Rolnicze 2019 odbędzie się w dn. 1-2 marca 2019 roku w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce/k. Rzeszowa. Rejestracja i udział w Forum są bezpłatne. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na stronie: www.forum-jasionka.pl

Patronat honorowy nad Europejskim Forum Rolniczym objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi RP – Jan Krzysztof Ardanowski. Partnerem regionalnym wydarzenia jest Województwo Podkarpackie.
***

Europejskie Forum Rolnicze to dwa dni dyskusji i spotkań z udziałem przedstawicieli polskiej oraz międzynarodowej polityki. To również znakomita okazja, aby poznać najnowsze rozwiązania i narzędzia dedykowane podnoszeniu jakości produkcji rolnej. Pierwsza edycja Forum, która odbyła się w marcu 2018 r., zgromadziła blisko 2000 uczestników – rolników, doradców rolnych, producentów i przetwórców, członków branżowych związków rolniczych, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz instytucji naukowych i branżowych z całej Europy.

Więcej informacji: www.forum-jasionka.pl

Europejskie Forum Rolnicze organizowane jest przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Agro Promotion.

G2A ARENA to najnowocześniejsze i największe Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w województwie podkarpackim. To miejsce organizacji najważniejszych w regionie imprez targowych, konferencji, wystaw i kongresów o charakterze lokalnym, krajowym i międzynarodowym. W ciągu roku obiekt odwiedza ponad 100 tys. osób. Odbywa się tutaj ok. 130 wydarzeń. Swoje produkty prezentuje ok. 1000 wystawców. G2A Arena to najważniejszy ośrodek wystawienniczo-kongresowy na Podkarpaciu i biznesowa wizytówka regionu. Szczegóły na: www.g2aarena.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *