DeLaval ogłasza rozszerzenie oferty zrobotyzowanego systemu doju o nowy DeLaval VMS™ V310

DeLaval rozszerza linię produktów VMS™, o nowy system doju DeLaval VMS™ V310. VMS™ V310 jest wyposażony w nowy moduł DeLaval RePro™, który automatycznie wykrywa ruję i cielność podczas procesu doju. Dzięki tej nowej technologii VMS™ V310 rozszerza przewagę wydajności na następną generację krów i producentów mleka.

DeLaval jako światowy lider w dziedzinie urządzeń i rozwiązań dla producentów mleka, przedstawia nową koncepcję systemu automatycznego doju. Nowy DeLaval VMS™ V310 opiera się na sukcesie VMS™ V300, wprowadzonego na rynek w 2018 roku. Technologie DeLaval InControl™, DeLaval PureFlow™ i DeLaval InSight™ są standardem w obu systemach, natomiast najnowsza technologia DeLaval RePro™ dostępna jest wyłącznie w VMS™ V310.
DeLaval RePro™ zapewnia hodowcom dokładny wgląd w status rozrodczy każdej krowy w stadzie. Korzystając z próbkowania i analizy opartej na progesteronie, ruję i cielność można wykryć w czasie rzeczywistym, a także krowy, które mają zaburzony cykl rozrodczy. Ta nowa funkcjonalność pozwala hodowcom zaoszczędzić zarówno czas, jak i koszty zarządzania rozrodem i skrócić okres międzywycieleniowy.
DeLaval VMS ™ V310 to pierwszy system doju, który automatycznie potwierdza cielność krowy. Może to skutkować zdrowszymi krowami i zmniejszonymi kosztami weterynaryjnymi dzięki zacieleniu we właściwym czasie, co skutkuje bardziej produktywną laktacją.
„VMS V310 wykonuje 90% naszych zadań. Wcześniej wykonywaliśmy badania USG, ale dzięki Repro praktycznie ich nie potrzebujemy, ponieważ system mówi nam, kiedy krowy są cielne”, mówi Christian Legret, właściciel DeLaval VMS™ V310, z Francji.
Dwa dostępne modele dają możliwość wyboru systemu doju, który najlepiej odpowiada potrzebom i stylowi hodowli. Zarówno VMS™ V300, jak i VMS™ V310 posiadają najnowsze technologie, które pomagają zapewnić, że krowy są dojone zgodnie z ich pełnym potencjałem, dodatkowo VMS™ V310 automatycznie potwierdza cielność.
Nowy system doju DeLaval VMS ™ V310 będzie dostępny od 1 stycznia 2020 r. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o DeLaval VMS™, odwiedź www.delaval.com.

Kontakt: Marcin Wasilewski, Market Solution Manager AMS&FMS, marcin.wasilewski@delaval.com

O DeLaval
DeLaval jest światowym liderem w dziedzinie urządzeń do doju i rozwiązań dla producentów mleka, które umożliwiają zrównoważoną produkcję żywności, gwarantując jakość mleka i zdrowie zwierząt. Z naszych rozwiązań korzystają codziennie tysiące hodowców bydła mlecznego na całym świecie.

DeLaval został założony ponad 135 lat temu w Szwecji, kiedy wizjoner Gustaf de Laval opatentował separator śmietany. Obecnie DeLaval zatrudnia 4500 pracowników i działa na ponad 100 rynkach. DeLaval, wraz Tetra Pak i Sidel, tworzy grupę Tetra Laval.
Zobacz więcej na www.delavalcorporate.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *