Debata online z Komisarza UE ds. Rolnictwa Januszem Wojciechowskim

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce oraz Agro Promotion zapraszają do udziału w webinarze nt. celów Wspólnej Polityki Rolnej oraz przyszłości europejskiego rolnictwa. To kolejna inicjatywa realizowana w 2021 roku w ramach jednego z najważniejszych wydarzeń w branży rolno-spożywczej – Europejskiego Forum Rolniczego.

Debata online pt. „Cele WPR a przyszłość europejskiego rolnictwa” odbędzie się 25 czerwca br. o godz. 9:00.

Do udziału w dyskusji zostali zaproszeni: Janusz Wojciechowski – Komisarz ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich UE, Grzegorz Puda – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Polska), Artur Balazs – Przewodniczący Kapituły Fundacji EFRWP, b. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Polska), Julia Klöckner – Minister Rolnictwa i Polityki Żywnościowej (Niemcy) oraz Julien Denormandie – Minister Rolnictwa, Gospodarki Żywnościowej i Leśnictwa (Francja).

Debata o wyzwaniach stojących przed polskim i europejskim rolnictwem to tradycyjnie element każdej edycji Europejskiego Forum Rolniczego. Cieszę się, że mimo trwającej pandemii, jak co roku, możemy zaprosić Państwa do aktywnego udziału w merytorycznej dyskusji, o tym co w rolnictwie najważniejsze. Do tegorocznej debaty zaprosiliśmy polityków współdecydujących o finalnym kształcie Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2021 – 2027. W ramach tego spotkania chcemy poznać odpowiedzi na pytania dotyczące zmian planowanych przez Komisję Europejską, ale także ich konsekwencji, z którymi już wkrótce przyjdzie się zmierzyć polskim rolnikom – mówi Krzysztof Podhajski, prezes zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, współorganizatora Forum.

Transmisja online z debaty będzie prowadzona na stronie: www.forum-jasionka.pl/online. Aktywny udział w webinarze będzie możliwy za pośrednictwem platformy ZOOM.

EFRWP, oprac.red.AS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *