Dan Cake w gronie Ulubionych Marek Polaków 2017

Cieszący się ogromną popularnością wśród konsumentów Chleb Tostowy firmy Dan Cake otrzymał wyróżnienie w kategorii „Pieczywo” w tegorocznym badaniu Ulubiona Marka Polaków 2017. Przyznane firmie Dan Cake po raz pierwszy wyróżnienie to dowód zarówno jakości, jak i niepowtarzalnego smaku wyrobów piekarniczych chrzanowskiego producenta.

 Wyróżnienie dla Chleba Tostowego Dan Cake przyznane zostało w wyniku badania, którego uczestnicy mieli za zadanie wskazać logotyp oraz nazwę producenta swoich ulubionych produktów z branży FMCG. Szczegółową ankietę na próbie 1000 użytkowników w wieku od 18 do 65 lat przeprowadził Instytut GfK Polonia – krajowy oddział międzynarodowego koncernu, który w Polsce opinię publiczną bada już od 1990 roku. W rywalizacji o miano Ulubionej Marki Polaków 2017 wzięło udział 1040 marek, sklasyfikowanych w 138 kategoriach.

Wyróżniony Chleb Tostowy Dan Cake cechuje się przede wszystkim delikatnością, puszystością i łagodnym smakiem. Liczne walory tego produktu sprawiają, że to właśnie tostowa wersja codziennego pieczywa coraz częściej znajduje się na naszej liście zakupowej.

– Polacy chętniej wybierają chleb tostowy przede wszystkim ze względu na jego wszechstronność. Równie dobrze smakuje na ciepło, w formie zapiekanej, jak i na zimo, pod postacią kanapek z najróżniejszymi dodatkami. Nie bez znaczenia pozostaje również łatwy sposób przechowywania, gwarantujący świeżość i sterylność produktu. – mówi Wiktor Kowalski, ekspert firmy Dan Cake. To znajduje przełożenie w poziomie penetracji rynku w kategorii pieczywa tostowego. – Obecnie wynosi on 40% co oznacza, że aż 4 na 10 dorosłych konsumentów dokonuje regularnego zakupu pieczywa tostowego przynajmniej raz w miesiącu. – dodaje ekspert Dan Cake.

Rosnące wymagania odbiorców motywują producentów do wprowadzania na rynek nowych wariacji tego produktu, takich jak chleb tostowy pełnoziarnisty, maślany, czy 3 ziarna.  – Staramy się wciąż rozwijać naszą ofertę chlebów tostowych, czego przykładem jest nasza absolutna nowość Tost XXL w stylu amerykańskim – mówi ekspert Dan Cake. – Dostępny w dwóch wersjach, pszennej i pełnoziarnistej, to świetny wybór dla dużej rodziny. Opakowanie zawiera 750 gram tostowego wypieku i większą niż w standardowym chlebie tostowym kromkę.

Tym, co wyróżnia Chleby tostowe Dan Cake jest receptura pozbawiona konserwantów i bazująca na zakwasie chlebowym, co stanowi rzadkość w segmencie pakowanych wyrobów piekarniczych.

Dla Dan Cake wytwarzanie pieczywa tostowego jest jednym z najważniejszych sektorów produkcji. – W chrzanowskim zakładzie  produkcja odbywa się na dwóch liniach produkcyjnych. Obecnie posiadamy ponad 25% udziały w rynku pieczywa tostowego dla produktów brandowych i ponad 50% w produkcji marek własnych, dzięki współpracy z wiodącymi sieciami handlowymi w kraju. – wyjaśnia Wiktor Kowalski. – Poza produkcją na potrzeby rynku krajowego, chleb Dan Cake eksportowany jest do Chorwacji, Litwy, Łotwy, Czech, Słowacji i Rumunii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *