Cyfryzacja w działaniach rolno-środowiskowych

Wpisywać dane „na piechotę” czy zaimportować je z pliku? To stary problem użytkowników komputerów, zasadniczo dawno rozwiązany. Jak się okazuje – nie wszędzie i nie zawsze. Danych ARiMR w formacie prostej bazy danych (CSV) nie da się zaimportować do formularzy „Planu działalności rolno-środowiskowej, jak również do „Planu nawożenia” w CDR. KRIR chce, aby to się zmieniło.

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o umożliwienie eksportowania danych o działkach rolnych z systemu e-wniosek do formularzy przeznaczonych dla doradców rolniczych.

W bieżącym roku w systemie e-wniosek plus umożliwiono eksport działek rolnych do pliku „csv”, co pozwala na ich zaimportowanie do biznesplanów w działaniach „Modernizacja” oraz „Restrukturyzacja małych gospodarstw”, co znacznie ułatwia pracę doradcy zastępując konieczność żmudnego wpisywania danych.

Zarząd KRIR wystąpił o podjęcie decyzji o umożliwieniu zaimportowania plików „csv” z danymi ARiMR do formularzy „Planu działalności rolno-środowiskowej, jak również do „Planu nawożenia” opracowanych przez Centrum Doradztwa Rolniczego, co znacznie ułatwiłoby pracę doradców. Zważywszy, że doradcy wypełniają wiele planów w stosunkowo krótkim czasie, przeznaczonym na składanie wniosków, umożliwienie transportu danych pomiędzy systemem ARiMR a CDR w sposób znaczący usprawniłoby składanie wniosków przez rolników.

KRIR, red.AS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *