Corteva: wzrost obrotów w 2019

Wynik sprzedażowy osiągnięty w 2019 r. przez polski zespół Corteva Agriscience pozwolił utrzymać pozycję firmy jako lidera w segmentach herbicydów i wzrost obrotów zarówno w sektorze nasion, jak i środków ochrony roślin.

 

Corteva wprowadziła trzy nowe środki chwastobójcze do ochrony zbóż i rzepaku w oparciu
o innowacyjną substancję czynną – Arylex. Spółka odnotowała również znaczny wzrost sprzedaży wprowadzonego w zeszłym roku produktu do zwalczania mszyc – Closer
, jak też przełomowego produktu z rodziny Zorvec™ do zwalczania zarazy ziemniaczanej. Corteva pozostaje jedynym dostawcą realnej alternatywy dla zapraw nasiennych do rzepaku zawierających neonikotynoidy.

 

W roku 2019 Corteva Agriscience Polska ogłosiła wprowadzenie modelu sprzedaży bezpośrednio dla rolnika nasion kukurydzy marki Pioneer. Aby kontynuować i wzmacniać współpracę z siecią dystrybucyjną, spółka wprowadziła też na rynek nową markę nasion – Brevant™.

 

Wprowadzamy na rynek nowe produkty i tworzymy w Polsce nowy zespół w pełni dedykowany rolnictwu” – komentuje Joanna Koślacz, Country Leader Corteva Agriscience w Polsce.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *