Corteva Agriscience i Pro Farm Technologies ogłaszają zawarcie umowy handlowej

Spółki podejmą współpracę w Europie przy tworzeniu produktów opartych na zastrzeżonej technologii Pro Farm, aby zapewnić większe plony

Spółka Corteva Agriscience i Pro Farm Technologies Ltd, fińska spółka z branży technologii rolniczej zajmująca się opracowywaniem nowatorskich preparatów biologicznych, ogłosiły dziś zawarcie wieloletniej strategicznej umowy handlowej na wyłączność w Europie. Wspólnie zajmą się opracowaniem i komercjalizacją linii preparatów biologicznych do stosowania w nasiennictwie, które będą oparte na zastrzeżonej platformie technologicznej Pro Farm. Dzięki temu europejscy producenci zyskają dostęp do najlepszych narzędzi wspomagających stymulację wzrostu i poprawę zdrowotności roślin. W efekcie pozwoli to na zwiększenie plonów i lepszą jakość.
– Misją Cortevy jest oferowanie rolnikom kompletnych rozwiązań, które pomagają im maksymalizować plony i rozwiązywać różne trudności. Dlatego cieszymy się na współpracę z Pro Farm Technologies, dzięki której powstaną zaprawy nasienne o wysokiej wydajności jako odpowiedź na potrzeby producentów w Europie. Produkty te poprawiają zdrowotność roślin i uwzględniają oczekiwania konsumentów – mówi Andre Negreiros, Seed Applied Technologies Leader, Europe w Corteva Agriscience. – Nasza współpraca odzwierciedla podejście Cortevy do modelu otwartej innowacji opartej na współdziałaniu z podmiotami na całym świecie. Naszym celem jest stworzenie innowacji, które zwiększą wydajność produkcji roślinnej, podniosą jej zrównoważony charakter i umożliwią hodowlę roślin o dużym znaczeniu – zarówno teraz, jak i dla przyszłych pokoleń.
Prowadzone przez Pro Farm badania nad naturalnymi biopolimerami doprowadziły do opracowania nowej platformy biologicznej opartej na substancjach biologicznych pochodzenia roślinnego połączonych z zastrzeżonymi i opatentowanymi preparatami charakteryzującymi się wysokim poziomem skoncentrowania i biodostępności. Produkty do stymulacji wzrostu nasion, powstałe w wyniku tych badań, przyspieszają proces ukorzeniania się roślin i kiełkowania oraz przyczyniają się do poprawy ogólnego zdrowia roślin.
Corteva wprowadzi na rynek europejski pierwsze produkty z portfolio kukurydzy, słonecznika i rzepaku w sezonie 2020/2021, z zasięgiem ponad 10 mln hektarów upraw.
– To doskonała szansa dla Pro Farm, by z naszą ofertą preparatów biologicznych dotrzeć do szerokiego grona odbiorców i pomóc producentom, działającym w coraz bardziej wymagającym środowisku, w zaspokajaniu rosnącego popytu. Nasze porozumienie pozwoli zastosować nasze niezawodne rozwiązania biologiczne na milionach hektarów upraw, wspierając cały łańcuch dostaw żywności, począwszy od rolników – mówi Matti Tiainen, CEO Pro Farm Technologies.
– Skala działania i zasięg rynkowy, który Corteva oferuje naszej platformie, oznacza, że stosując technologię biologiczną Pro Farm pochodzenia roślinnego, mamy szansę wesprzeć produkcję w regionie EMA. Oznacza to, że do 2021 roku możemy uzyskać dodatkowe plony, liczone w miliardach kilogramów, jak możemy prognozować po średnich wzrostach plonów, które uzyskaliśmy dla poszczególnych gatunków roślin podczas badań w terenie. A zatem mamy szansę, aby wywrzeć realny wpływ na codzienne życie producentów roślin. Chcemy również wspomnieć, że jesteśmy pod wrażeniem działania zespołów Cortevy oraz ich bliskiej współpracy z producentami nad wprowadzaniem możliwie jak najlepszych rozwiązań na rynek. To również pomoże nam lepiej zaplanować produkcję – w ramach wieloletniej umowy z Cortevą planujemy bowiem wspólnie wprowadzić na rynek szereg produktów biologicznych dla producentów, opartych na naszej nowatorskiej platformie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *