CLAAS rozpoczyna współpracę ze startupem E-FARM.COM

CLAAS rozpoczyna współpracę z internetową platformą sprzedaży maszyn używanych E-FARM.COM. Zlokalizowany w Hamburgu startup odpowiada za kompletny proces wprowadzania do obrotu używanych maszyn rolniczych.

Zachowanie dynamiki jako istotny element współpracy

E-FARM.COM na swojej platformie internetowej pośredniczy w sprzedaży używanych maszyn rolniczych, zarządzając kompletnym łańcuchem procesów w przejrzysty i skuteczny sposób – od doradzania klientowi poprzez zakup, aż po transport i dostawę. Klienci i sprzedający korzystają na uproszczonych procedurach, które wykraczają poza granice państw.

Dzięki tej współpracy firma CLAAS w przyszłości umożliwi sprzedawcom otwarcie się na nowe rynki i grupy klientów oraz profesjonalizację i przyspieszenie procesu sprzedaży przy wsparciu technologicznym. Stworzy to nowe, niezależne od marki możliwości rynkowe dla sektora maszyn rolniczych.

– Świadomie zdecydowaliśmy się na udział mniejszościowy, aby utrzymać ducha i dynamikę młodego startupu. W przyszłości chcemy dalej inwestować w innowacyjne pomysły z zakresu technologii rolniczych i budować portfolio startupu – mówi Thomas Böck, dyrektor generalny CLAAS.

Kompetentny partner w dziedzinie maszyn używanych

CLAAS od lat angażuje się w profesjonalne pośrednictwo w sprzedaży używanych maszyn rolniczych. W Polsce od 2017 roku funkcjonuje Centrum Maszyn Używanych CLAAS. Jest to wyjście naprzeciw potrzeb rolników, którzy nie zawsze chcą posiadać nową maszynę. Dzięki bogatej ofercie, klient może skorzystać z oferty kombajnu zbożowego, sieczkarni polowej, ciągnika, ładowarki teleskopowej czy też prasy. Wszystko przy wsparciu 8 ekspertów, którzy pracują na miejscu i pomogą znaleźć maszynę dopasowaną do oczekiwań klienta.

Jak wygląda proces zakupu używanej maszyny od rolnika? – Od dealerów CLAAS otrzymujemy zdjęcia maszyny, którą użytkował klient oraz pełen zapis dokumentacji technicznej. Na jej podstawie podejmujemy decyzję o jej zakupie poprzez dealera. W dalszej kolejności maszyna jest poddawana gruntownemu przeglądowi oraz ewentualnej naprawie. Klient zawsze ma pewność, że otrzymuje sprawny sprzęt zgodny ze stanem licznika – mówi Dariusz Pietluszenko, kierownik CMU CLAAS.

Oferta obejmuje sprzedaż maszyn z wypożyczalni oraz oddawanie starych maszyn w rozliczeniu. Dodatkowo CLAAS w swoich centrach maszyn używanych oferuje również maszyny rolnicze innych producentów. Współpraca na równych zasadach z partnerami handlowymi CLAAS zawsze stanowiła istotny czynnik do osiągnięcia sukcesu marki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *