CIECH zarejestrował przełomową technologię formulacji glifosatu

CIECH Sarzyna, największy polski producent środków ochrony roślin, zarejestrował innowacyjną i chronioną patentem technologię BGT („Better Glyphosate Technology”), pozwalającą na utrzymanie dotychczasowej skuteczności produktów bazujących na glifosacie, przy obniżeniu o połowę dawki substancji aktywnej na hektar w porównaniu do istniejących standardów. Nowa technologia to nie tylko baza do innowacyjnego i skutecznego produktu dla rolników, ale również odpowiedź CIECH na wyzwania związane z realizacją postanowień Europejskiego Zielonego Ładu. Łączy bowiem troskę o środowisko naturalne z potrzebami nowoczesnego i zrównoważonego rolnictwa, które przy rosnącej liczbie ludzi na świecie nie może rezygnować z efektywnych środków produkcji, w tym glifosatu – najczęściej używanej substancji aktywnej na świecie w ochronie roślin.

Dzięki zmniejszeniu dawki glifosatu o połowę, przy utrzymaniu takiej samej skuteczności produktu, BGT to przełomowy postęp w obszarze zrównoważonego rozwoju rolnictwa oraz ograniczenia wpływu środków ochrony roślin na środowisko. CIECH jest pierwszą firmą, która zastosuje technologię w skali przemysłowej i wprowadzi ją na światowy rynek. Jednocześnie, jest to pierwsza tak znacząca innowacja w obszarze formulacji glifosatu od 45 lat.

Technologia została zarejestrowana w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Zezwolenie nr R- 2/2021 z dnia 09.02.2021 r.), wiosną produkt oparty o nią zostanie wprowadzony na polski rynek, a jeszcze w 2021 roku zadebiutuje w innych krajach Europy. Spółka docelowo zamierza wprowadzić technologię BGT na wszystkich najważniejszych rynkach, na których używany jest glifosat.

Ciech, oprac.red.AS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *