CIECH Sarzyna: nowa linia konfekcyjna rozlała już 3,5 mln litrów środków ochrony roślin

Już 3,5 mln litrów środków ochrony roślin rozlano na nowych liniach konfekcyjnych CIECH Sarzyna. Zakup nowoczesnych i w pełni zautomatyzowanych linii przełożył się na wielokrotny wzrost wydajności produkcji w obszarze rozlewania środków ochrony roślin oraz produkcji opakowań. Dzięki inwestycji, znacznie poszerzyły się również możliwości Spółki w zakresie usług konfekcjonowania i formulacji produktów chemicznych świadczonych dla klientów zewnętrznych.

Nowe linie konfekcyjne przekładają się na wielokrotny wzrost wydajności Spółki w obszarze rozlewania substancji oraz produkcji opakowań. Teraz ten etap produkcji w naszych zakładach jest 3-4 razy bardziej wydajny niż wcześniej. Dzięki wysokiej automatyzacji i prędkości produkcji, nasza nowa inwestycja stanowi dla nas ważną przewagę konkurencyjną. Nie ukrywamy, że budowa nowej linii konfekcyjnej była koniecznością – dzięki wysokiej sprzedaży naszych produktów, m.in. Agrosaru 360 SL, w zeszłym roku byliśmy na górnej granicy wydajności – mówi Mariusz Grelewicz, Prezes Zarządu CIECH Sarzyna SA.

Inwestycja objęła także zakup i montaż maszyny do automatycznego naklejania etykiet oraz hologramów, gwarantujących oryginalność opakowań, a tym samym oryginalność i najwyższą jakość produktów CIECH Sarzyna. Czas realizacji inwestycji – od momentu uzyskania zgody do rozliczenia – wyniósł 18 miesięcy.

Nowoczesna linia konfekcyjna pozwala świadczyć wysokiej jakości usługi formulacji dla innych podmiotów. CIECH Sarzyna jest jedyną w Polsce firmą, posiadającą zdolności formulacyjne o wysokości ponad 44 milionów litrów preparatów na rok. Dzięki nowoczesnym i wydajnym liniom produkcyjnym Spółka jest w stanie szybko reagować na potrzeby wymagających klientów, dostarczając produkty najwyższej jakości. Zakres usług CIECH Sarzyna obejmuje nie tylko konfekcjonowanie i formulacje różnego typu produktów chemicznych, w tym środków ochrony roślin, ale także prace laboratoryjne oraz kontrolę jakości formułowanych produktów. Nowoczesna linia produkcji opakowań HDPE oraz opakowań wielowarstwowych daje Spółce możliwość personalizacji opakowań na życzenie klienta w zakresie tłoczenia logotypów i etykietowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *