Ciągnik Steiger 620 marki Case IH bije rekordy osiągów w centrum testowym Nebraska Tractor Test Laboratory (NTTL)

Kołowy odpowiednik olbrzymiego Quadtraca 620 ustala nowe rekordy w branży podczas testów w sławnym ośrodku/Maszyna wyznaczyła nowe standardy w zakresie oszczędności paliwa, mocy silnika i mocy pociągowej podczas pracy z belką zaczepową/Wyniki potwierdzają bardzo niskie zużycie paliwa i dodatku DEF/Drugi pod względem wielkości model w tej linii potwierdza zalety serii, zajmując drugie miejsce w dziedzinie oszczędności paliwa podczas pracy z belką zaczepową w historii NTTL

Największy ciągnik w całej ofercie maszyn kołowych marki Case IH pobił wszelkie rekordy w ośrodku badawczym University of Nebraska Tractor Test Laboratory (NTTL) w USA. Placówka ta zajmuje się weryfikacją osiągów deklarowanych przez producentów ciągników.  

Wyniki badań, jakim poddano model Steiger 620, czyli odpowiednik Quadtraca 620 z napędem kołowym, oficjalnie potwierdziły, że jest to najbardziej oszczędny ciągnik zapewniający największą moc pociągową na świecie. Maszyna osiągnęła nowe rekordy w dziedzinie oszczędności paliwa oraz mocy silnika i mocy pociągowej podczas pracy z belką zaczepową. W każdej z tych kategorii Steiger 620 pokonał wszystkie ciągniki zbadane dotychczas w NTTL.

Oprócz imponującej mocy silnika 594,08 KM, czyli najwyższej odnotowanej kiedykolwiek w historii ośrodka, Steiger 620 potwierdził zdolność skutecznego przenoszenia mocy na podłoże wyrażoną w postaci maksymalnego zużycia paliwa podczas pracy z belką zaczepową, które wyniosło zaledwie 242 g/kWh, oraz możliwość uzyskania 75% maksymalnej siły pociągowej przy zużyciu paliwa wynoszącym 257 g/kWh. Ulrich Sommer, dyrektor ds. marketingu ciągników w Case IH twierdzi, że tak niesamowita oszczędność zarówno oleju napędowego jak i dodatku DEF (DEF/AdBlue) przekłada się bezpośrednio na niższe koszty eksploatacji.

„Dane te znajdują potwierdzenie w podobnych wynikach następnego modelu z serii Steiger, czyli 580, który zajął drugą lokatę w historii ośrodka w kategorii oszczędności paliwa przy pracy z belką zaczepową, uzyskując wynik zaledwie 243 g/kWh, czyli o 6,63% mniej niż każdy inny badany ciągnik w tej klasie mocy.

„Silniki ciągników Steiger i Quadtrac marki Case IH, produkowane przez jej spółkę siostrzaną FPT, nie zawierają filtra cząstek stałych, który wymaga okresowego czyszczenia i regeneracji oraz wymiany oleju co 600 godzin pracy. Taka konstrukcja umożliwia obniżenie średnich kosztów w zakresie cieczy eksploatacyjnych (paliwo i DEF) o 2,2% dla całej serii ciągników Steiger o mocy od 370 do 620 KM w porównaniu z podobnymi modelami konkurencji.”

NTTL to oficjalny amerykański ośrodek zajmujący się badaniami ciągników zgodnie z normami Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Norm OECD w tej dziedzinie przestrzega dwadzieścia dziewięć państw, a ośrodki badawcze działają w 25 krajach na świecie. Więcej informacji, kompletne tabele osiągów i porównania wyników dostępne na stronie http://tractortestlab.unl.edu/testreports.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *